Dji Servis İle Dji Bataryaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dji Servis olarak dji bataryasını kullanmadan önce dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bazı detaylardan kısaca bahsedicek olursak ilk olarak bataryanızın seviyesini kontrol etmeniz gerekir.

Dji Servis İle Dji Bataryaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Dji markalı bataryalar yaklaşık olarak 500 tam şarj kullanım süresine sahiptir.Bataryalarınızı kullanmadan önce dji servis bünyesinde dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken bazı detaylardan bahsedelim. Dji markalı dronelarınızı kullanmadan önce mutlaka bataryanızın durumunu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Bataryanızı uçurmadan önce mutlaka doldurmaya özen gösterin.Dji bataryanızı kullanmadığınız zaman yuvasından çıkarız ve soğuma ve aşırı ısınmaya karşılık bataryalarınızı oda sıcaklığında tutmanız gerekmektedir.Bataryaların Şarj Seviyesinin Gösterimi dji batarya üzerinde bulunan Led göstergeleri sayesinde bataryanın şarj seviyesini görebilirsiniz.

Otomatik Boşaltma Özelliği sayesinde on günden uzun bir süre boş olduğu zaman şişmeyi önlemek amacıyla toplam kapasitenin %65 kadar otomatik deşarj olmaktadır.%65 kadar deşarj olması tahminen 2 gün sürebilir. Deşarj olurken ufak bir ısı yayılabilir ve bu normaldir.

Şarj Koruması Özelliği sayesinde dji  bataryanız şarj olduğu zaman otomatik olarak duracaktır.

Kısa Devre Koruması Sayesinde Özelliği sayesinde kısa devreyi algıladığı zaman güç besleme işlemini otomatik olarak keser.

Uyku Modu Özelliği sayesinde 20 dakika boyunca bir şey yapmadığınız zaman enerji tasarrufu sağlamak için uyku moduna girer.

Dji Bataryanızın  sıcaklığı 40 derece ile 5 derece aralığında olduğu zaman şarj olacaktır.

Peki Dji Batarya kalibrasyonu ne zaman yapılır?

Dji bataryanızı 10 kullanımda bir kalibrasyonunu yapmanız yeterlidir.

Soğuk Havalarda Bataryalarınızı Nasıl Kullanmanız Gerekir?

Soğuk havalarda uçuş yapmadan önce ısınması için bataryanızı batarya bölmesine takıp bir yada iki dakika boyunca cihazınızda açık tutmanız gerekmektedir.

Dji Servis olarak bataryalarınızı nasıl  kullanmanız gerektiğini ve kullanırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor bu konuda kısaca yukarıda bilgilendirme yaptık.

Dji Phantom 4 batarya, Dji Phantom 3 batarya ,Dji Spark Batarya, Dji Mavic Pro Batarya, Dji İnspire 2 bataryalarınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

 Bataryalarınızın haricinde  aklınızda oluşabilecek diğer konular yani dji servis hakkında(yedek parça temini, sıvı temasında oluşan bazı arızalar, kronik arızalar ,gimbal onarımı ve değişimi, üst kasa ve alt kasa değişimi ve tamiri ,esc statüs hatası ve motor tamiri ) gibi konularda alanında uzman ekibimizle yardımcı olmaktayız. Güncel teknolojileri takip edip pratik çözümler üreterek en uygun fiyatlarla  Dji Servis olarak cihazlarınızın arıza tespitini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir.

 

dji servis mavic

dji servis phantom 4 pro

dji servis spark batarya