Phantom 4 RTK

Endüstriyel drone alanında özellikle haritalamada en çok kullanılacak ürünlerin başında DJI PHANTOM 4 RTK geliyor.Satışa sunulan Phantom 4 RTK inceleyecek olursak;

DJI Phantom 4 RTK Satışa Sunuldu

 

DJI firması Phantom 4 Real Time Kinematics modülünü global olarak sonunda satışa sundu. Real Time Kinematics teknolojisi ile santimetre seviyesinde doğruluk ile uydu tabanlı konumlandırma yapmaya imkan sağlıyor. Drona direk monte edilebilen RTK modülü gerçek zamanlı ve mükemmele yakın konumlandırma olanağı sağlıyor.DJI Phantom 4 RTK modülü GLONASS L1,L2 ,GPS L1 L2 ,BeiDOy B1 B2 Galileo E1 E5a uyduları ile entegre sistemi ile çalışmasıyla kurulum süresi %75 oranında azaltılmıştır.Bundan sonraki haritalama işlemlerinizi DJI Phantom 4 RTK ile yapabilirsiniz.

phantom 4 rtk

Yeni Nesil Haritalama

DJI firması drone teknolojisi zemini yeniden tasarlayarak  Phantom 4 RTK kullanıcılarına santimetre hassasiyeti sunmasıyla büyük bir devrim yaratmış oldu.

phantom 4 rtk

1 cm + 1ppm

RTK Yatay Konumlandırma Doğruluğu

dji phantom 4 rtk

1,5 cm+1ppm

RTK Dikey Konumlandırma Doğruluğu

phantom 4 rtk

5 cm *

*100 m yükseklik,2.7 cm GSD,güneşli uçarken

Fotogrametrik Modellerin Mutlak Yatay

 

Santimetre Seviyesinde Konumlandırma Sistemi

 

Yani RTK modülü  Phantom 4 RTK drone doğrudan entegre edilmiş ve görüntü verisinde gelişmiş mutlak doğruluk ve gerçek zamanlı santimetre seviyesinde konumlandırma verisi sağlar.DJI Phantom 4 RTK ,uçuş güvenliğini sağlarken karışık ölçümlerde haritalama ve inceleme için verileri çok hassas derece yakalamaktadır.

 

4G dongle yda WiFi hotspot kullanmasıyla D-RTK 2  mobil istasyonuna ,NTRIP ile bağlayabilme yada uydu gözlem verilerine kolayca depolayabilme özelliğinin yanında RTK ‘nin PKK (Post İşlemli Kinematik ) için kullanabilmektedir.

 

TimeSync İle Doğru Veri Toplayın

 

Bu modülden tam olarak yararlanabilmeniz için TimeSync sistemi ile uçuş kontrol cihazını devamlı olarak hizalamak için oluşturulmuştur. RTK ve kamera modülüne ek olarak TimeSync fotoğrafları en doğru meta verileri kullanılmasını sağlar ve konumlandırma verilerinide merkeze sabitleyebilir. CMOS sonuçları fotoğrametrik olarak optimize edilerek görüntünün santimetre seviyesinde konumlandırma verilerine ulaşabilmesini sağlar.

 

OcuSync İletim Sistemi

Daha büyük alanlara erişmek için 7 km ‘ye kadar ola mesafeleri güvenilir ve sabit bir şekilde HD video ve görüntü iletimini çıkarır.

 

Hassas Görüntüleme Sistemi

 

1 inç 20 Megapiksel CMOS sensörü ile en iyi kalitede görüntüleri yakalayabilir. DJI Phantom 4 RTK 100 m uçuş yüksekliğinde GSD ( Toprak Örnekleme Mesafesini ) 2.74 cm elde etmektedir.

DJI Phantom 4 RTK ileri seviyede doğruluk sunması için sahip olduğu her bir kamera için lensi titiz bir şekilde kalibrasyonu aşamasından geçtikten sonra teğet lens bozulmaları ölçülür ve elde edilen bütün veriler ,her görüntünün meta verileri kaydedilir ve işlemin sonrasında işleme izin vererek yazılım her bir kullanıcı için ayarları sorunsuz yapar.

 

Amaçlı Uçuş Planlama Uygulaması

GS RTK uygulaması ile daha eski uçuş modlarının yanı sıra Photogrammetry ve Waypoint Flight modu ile Phantom 4 RTK akıllı bir şekilde kontrol edebilmenize olanak sağlar. Uçuş hızı ,yükseklik, hız, kamera, modları ve planlama modları gibi daha bir çok seçeneğin ayarlayarak dronun uçuş yolunun seçimlerine izin verir ayrıca otomatik haritalama imkanı sunar.

GS RTK uygulaması geliştirilerek belirli haritalama ve iş akışları için iyileştirilmiş ve geliştirilmiştir.

 

Mobil SDK Desteği

 

DJI Phantom 4 RTK  mobil bir cihaz aracılığıyla kişiselleştirme ve otomasyon işlevleri DJI Mobile SDK ile uyumludur. 

 

D-RTK 2 Mobil İstasyonu İle Tam Uyumluluk

D-RTK  2 mobile station ile birlikte Phantom 4 RTK görevlerinizi destekler ve gerçek zamanlı diferansiyel verileri sağlamak için muhteşem bir çözüm sunar.Mobile Station tasarımın sağlam oluşu ve tasarımı OcuSync 2.0 iletim sistemi DJI Phantom 4 RTK ile santimetre düzeyinde doğru verileri elde etmenizi kolaylıkla sağlar.

 

DJI Phantom 4 RTK Fiyatı

DJI Firması Phantom 4 RTK satışa sunmasının ardından 5.700 Euro olarak fiyatını belirtti.

Bu fiyatın içerisinde uzaktan kumanda ,uzaktan kumanda akıllı bataryası, batarya şarj istasyonu,2 adet akıllı uçuş batarya ,4 adet pervane, kablo ve aksesuarları içermektedir.D-RTK 2 Mobile Station ve DJI Phantom 4 RTK çiftinin fiyatı 7.800 Euro olarak fiyatını belirtti.