Phantom 4 Servis

Dji’nin en çok satan drone modellerinden olan Phantom 4 servis hakkında oluşan sorunlardan kısaca bahsedelim.

Phantom 4 Servis

Dji’nin en çok satan drone modellerinden olan Phantom 4 servis hakkında oluşan sorunlardan kısaca bahsedelim. Dji Phantom 4 dronenun düşmesi, darbe alması veya kaza sonrasında dji drone servisimize sık gelen cihazlar arasındadır.

Drone Phantom 4 Esc Status Error Hatası

Drone servisi ,bakım ve onarım hakkında bilgilendirmeye  devam edicek olursak;

ESC STATUS ERROR hatası genel olarak motor hasar aldığında ve sonrasında veya sert bir şekilde düşme meydana geldiği durumlarda ortaya çıkan arızadır. Drone kullanıcıları kontrolsüz bir uçuş gerçekleştirip sert bir şekilde düşüş yaptılarsa bu durum sebebiyle motor uçuş sırasında aniden kitlenip motor sürçü devresinin kısa devre olmasıdır.Dji Phantom 4 servis de  esc status error arızası ,servisi ve tamiri mümkündür.

Dronelar’da Esc Status Arızası

Motorlar çalışır durumda iken aniden durdurulması

ESC ve Drv entegrelerinin birbirinden uyumsuz çalışması

Anakartın üzerinde bulunan kondansatörün oluşturduğu arızalar

Dronenun sert iniş yapması sonucu anakartta hasar oluşması

Anakart ile kontrolcü arasında sinyal bozuklukları

Anakart üzerindeki mosfet arızası

Kontrolcü güncelleme esnasında oluşan kalıcı arızalanması

Pervane koruyucuları takıp çıkarıldığı anda motorun uzun vida ile delinmesi

Drone Phantom 4 cihazında oluşan arızalar elektronik uzmanlığı gerektiren bir konudur. Eğer sizde bir phantom kullanıcısıysanız cihazlarını açarken dikkat edilmesi gereken noktaları unutmamanız gerekir. Örnegin bazı vidaların uzunluğunun büyük olması motora zarar verebilir.Bu sebepten ötürü kartta bulunan devrelere ve dronenun motoruna zarar vermemek  için titiz çalışma gerektirmektedir.

Phantom 4 servis  olarak hızlı ,pratik çözümler üretmek ve titiz bir şekilde çalışmak son derece önemlidir. Türkiye’nin dört bir yerinden ,İstanbul’da yaşayan veya İstanbul’a yolu düşen saygıdeğer müşterilerimizi Drone Dünyası dji servis bekleriz.

Dji markalı tüm ürünlerinizde karşılaşabileceğiniz her türlü sorunların tespitini ve bu sorunlarınıza çözüm üretmek bizlerin görevidir. Firmamıza gelen cihazlar ilk önce kaydedilip müşteri formu oluşturarak kayıt altına alınır. Cihazlarınızın kaybolması veya herhangi bir karışıklığa asla izin vermeden özenle bu süreci gerçekleştirir. Daha sonrasında cihaz teknik bir incelemeye alınarak dronenuzunda ki hasarlar tespit edilir ve uygun çözüm üretilerek müşterilerimize ön bilgi verilir. Onaylama sürecinden sonra cihazınızın tamir sürece girecektir. Şimdiden tüm drone sevenlere keyifli uçuşlar dileriz.