Termal Drone

Drone üreticisi DJI, duyurduğu Zenmuse XT adlı kamerasıyla artık drone’lara termal görüş sağlayabilecek yapıya bürünmüş oldu.

Termal Drone

Drone üreticisi DJI, duyurduğu Dji Zenmuse XT adlı kamerasıyla artık drone’lara termal görüş sağlayabilecek yapıya bürünmüş oldu. DJI Zenmuse XT kamerası bundan böyle havadan görüntü alarak kullanıcılarına termal görüş sunabilecek. Her ne kadar akla ilk kullanım alanı olarak askeri teknolojiler gelebilecek olsa da, Zenmuse XT’nin pek fazla kullanım alanı olacaktır. Örneğin yangın gibi durumlarda binada mahsur kalan kişileri tespit edebilmek için termal görüş kullanımasında çok fayadalıdır, drone yangının sürdüğü yapı etrafında uçarak hangi katlarda kimlerin mahsur kaldığını görerek, itfaiyecileri kurtarma ekiplerini organize edebilecektir.

Bildiğiniz gibi DJI, Inspire 1 serisi için Zenmuse adını alacak kamera serisini Eylül ayında duyurmuştu. İlk modeller bilhassa fotoğrafçılığı çekimleri için hususi modeller iken, Zenmuse XT bambaşka alana yönelerek termal kamera üretmiş oldu. Termal drone sayesinde yangınla mücadele, arama kurtarma çalışmaları gibi alanların dizi tarımcılık güneş panellerinin kontrolleri için enerji alanında kullanılacak. Zenmuse XT kameraları, DJI‘ın Inspire 1 Matrice 100 adlı modellerine monte edilebiliyor. Inspire 1 22 dakikaya, Matrice 100 35 dakikaya kadar uçuş gerçekleştirebiliyor.

Drone Dünyası olarak gerek taşıcağı faydalı yüke göre gerekse uçuş süresi olarak belirleyeceğiniz standartlara uygun termal dronelar üretmekteyiz.Drone Dünyası tarafından üretilen ve termal kameralı phantom 4 pro drone hakkında merak ettikelrinizi termal drone servis ve termal drone tamir firmasında bulabilirsiniz.  Termal drone servis hizmetlerimizden yararlanmak ve aklınızdaki oluşan soruları sormak için web sayfamızda yer alan iletişim adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.Her türlü Termal drone tamir ,bakım ,onarım hizmeti vermekteyiz.