fbpx
mavic air 2

DJI Zenmuse XTR 640 Slow Termal Kamera Gimbal

ZENMUSE XT

GÖRÜŞÜNÜZÜ YENİ İMKANLARLA GENİŞLETİN

Termal Görüntüleme Çözümü Zenmuse XT sayesinde Havadan termal görüntüleme çözümü daha önce hiç olmadığı kadar kolay. DJI ‘ın eşi olmayan gimbal tecrübesi ve görüntü aktarım teknolojisi ile FLIR ‘in endüstri lideri termal görüntüleme teknolojisi birlikteliği, Zenmuse XT ‘yi güvenli ve kaliteli havadan termal görüntüleme çözümü olarak zirveye taşımaktadır. Hızla, noktasal keskinlikte kayıt alabilir, geniş arazileri tarayabilir, analiz ve raporlar için kaydedebilirsiniz.

BÜTÜNLEŞİK THERMAL KAMERA

FLIR Tarafından Geliştirilmiştir. DJI Zenmuse XT’nin kamerası FLIR tarafından tasarlanmıştır. Yüksek hassasiyet (50mK) infrared taramayı, kamera modeline göre; 640/30 fps yada 336/60 fps yapabilir. Bu hassasiyet tutarlı ısı ölçümleri yapmanıza, analitik ve telemetrik detaylandırmanıza yardımcı olacaktır. Herbir kamera 4 farklı lens seçeneği ile sunulmaktadır. Stabilizasyonu ve kontrolü DJI gimbal tarafından sağlanır, sizlere yumuşak, temiz görüntüleme sunar. Eksiz 360 derece hareket sağlayan gimbal sayesinde açınızı kontrol ederek ihtiyacınız olan sarsıntısız görüntüleri kaydedebilirsiniz. Termal Görüntüleyici Soğutulmamış VOx Microbolometre FPA/Digital Video Display Formats 640 × 512 336 × 256 Pixel Pitch 17 µm Tam Çerçeve Oranı 30 Hz (NTSC) 25 Hz (PAL) 30/60 Hz (NTSC) 25/50 Hz (PAL) Aktarılabilir Çerçeve Oranı 9Hz * Hassasiyet (NEdT) 50 mK at f/1.0 Fotoğraf Formatı JPEG (8 bit) / TIFF (14 bit) Video Formatı MP4 Dijital Büyütme 2x, 4x, 8x 2x, 4x Lens Seçenekleri 7.5mm, 9mm, 13mm, 19mm 6.8mm, 9mm, 13mm, 19mm

Uygulama Alanları

Görülmeyeni Görün Görülemeyeni görün. FLIR kameralar çıplak gözle görülemeyen detayları, düşük ısı değişikliklerini görünür hale getirerek ortaya çıkartacaktır. Bu yeni bakış, cihaz yada bina hasarını tespit etmenize, kayıp insanları bulmanıza, tarım arazilerinde verim ve hastalık tespit etmenize ve birçok yeni imkana olanak tanır.

IMAJ GELİŞTİRİCİ YAZILIM

Görüntü Optimizasyonu Kızıl ötesi görüntüleme gerekli bilginin en üst düzeyde yakalanabilmesi için optimize ihtiyacı duyar. Zenmuse XT beraberinde FLIR tarafından geliştirilmiş görüntü geliştirici barındırır. Digital Detail Enhancement™ (DDE); Smart Scene Optimization™ (SSO), bi-modal sahnelerde farklılığı zenginleştirir, Active Contrast Enhancement™ (ACE) ısı farkını göz önüne alarak sahne kontrastını ayarlar, Information Based HEQ™ (IBHEQ) karmaşık imaj verisini sıkıştırarak en iyi kalitede görüntüleme ulaşmanızı sağlar.
KONTROL PARMAKLARINIZIN UCUNDA
Gelişmiş DJI Go App Uygulaması   The Zenmuse XT can be controlled completely through the DJI GO app, providing a real-time, low latency view of what the camera sees, and instant access to core camera functions including: Spot metering, temperature measurement at the mid-point Digital zoom Single or interval shooting modes Photo, video preview and download Take photos while recording video Various camera settings and parameters including: Palette, also referred to as Look-up Table (LUT) Scene, also referred to as Automatic Gain Correction (AGC) Region of Interest (ROI)
DİKİŞSİZ VERİMLİLİK
DJI ürünleri ile yüksek uyumluluk Inspire 1 yada Matrice 100 ile birlikte kullanıldığında Zenmuse XT saniyeler içinde çekime hazır olacaktır. Ayrımsız entegredir, bütün anahtar özelliklerine, örneğin lightbridge video aktarımı, otomatik ilgi noktası, yön ve eve kilitlenme, takip ve DJI SDK vb. doğrudan ulaşım sağlayacaktır. Inspire 1 ile beraber kullanıldığında Zenmuse XT, büyük bir hız rahatlık ve verimlilikle çalışacaktır. Matrice 100 ile kullanıldığında 35 dakikalara ulaşan uçuş süreleri sağlayacaktır; Geniş arazi incelemeleri ve arama kurtarma çalışmaları için idealdir.
.