fbpx

Mavic Mini, Sizden Gelen Soruları Cevapladık

Mavic Mini, Sizden Gelen Soruları Cevapladık

Mavic Mini hakkında en sık sorulan soruların bir listesini derledik ve eğlenceli yeni mini drone’umuz hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olmak için ayrıntılı cevaplar sağladık.

Ekim 2019’da, günlük pilotlar için yeni, ultra hafif bir drone olan Mavic Mini’yi piyasaya sürdük. Mavic Mini dünya çapında çok fazla ses getirdi ve drone meraklılarını Mavic Mini hakkında ne yapabileceği ve mevcut ürün serimizi etkileyip etkilemeyeceği de dahil olmak üzere onlara ulaşmaya ve soru sormaya teşvik etti. Hepinizin sorduğu en yaygın sorulardan bazılarını seçtik. Hemen ona geçelim.

Mavic Mini, Mavic Air/Spark’ımı geçersiz kılar mı?

Ürünlerimizin her biri benzersiz özelliklere ve avantajlara sahiptir. Spark, yeni başlayanlar ve dronlara ve hava fotoğrafçılığına aşina olmayanlar için harika bir yeni dron olmaya devam ediyor. Mavic Mini, güçlü bir uçuş ve kamera performansı sunan son derece taşınabilir ve hafif bir drone arayan kullanıcılar için büyük bir adımdır. Mavic Air , çok çeşitli akıllı uçuş modlarının yanı sıra ileri görüş algılama özelliğine sahiptir. İhtiyaçlarınıza ve beceri seviyenize göre dronunuzu seçmenizi öneririz. Daha fazla bilgi için Mavic Mini ve Spark’ı inceleyin.

Mavic Mini vs DJI Spark

Hangi drone benim için daha iyi: Mavic Mini veya Mavic Air?

Mavic Mini ve Mavic Air aynı 1/2.3” CMOS 12 MP kameraya sahip, Mavic Mini 30 fps’de 2.7K’ya kadar ve Mavic Air 30 fps’de 4K sunuyor. Her ikisi de taşınabilirlik için yüksek gereksinimleri olan sık seyahat edenler için mükemmel dronlardır.

İki dronun farklılaşmaya başladığı yer, boyut, uçuş süreleri ve kullanım kolaylığıdır. Mavic Mini, 250 g’dan daha hafif, daha küçük ve daha hafiftir. Mavic Mini, herhangi bir videoyu sosyal medya klibine dönüştürmek için yaratıcı seçenekler sunan, düzenleme deneyimi olmayan kullanıcılar için mükemmel olan yeni DJI Fly uygulamasıyla çalıştırılıyor. Son olarak, Mavic Mini’nin 30 dakikaya kadar uçuş süresi vardır. Mavic Air, akıllı uçuş modları ve ileri görüş sensörleri ile etkileyicidir. Bu iki harika drone’dan hangisini tercih ettiğinizden hala emin değilseniz Mavic serisi karşılaştırmamıza bir göz atın.

Mavic Mini, diğer dronlarla aynı uçuş kısıtlamaları ve politikaları kapsamında mı?

Evet. Ancak Mavic Mini sadece 249 gr ağırlığında olup, bazı ülke ve bölgelerde kayıt gerektirmeden uçmaya uygun hale gelmektedir.

Uçuş güvenliği, kamu güvenliği ve ulusal güvenlik ile yakından ilgilidir ve tüm yeni Mini kullanıcılarımızın, uçaklarını uçurmakla ilgili tüm ilgili yerel uçuş kısıtlamaları ve politikalarına dikkat etmelerini ve bunlara dikkat etmelerini rica ederiz.

Mavic Mini

Mavic Mini ne kadar yükseğe uçabilir?

Mavic Mini’niz için varsayılan maksimum uçuş yüksekliği 120 m’dir ve DJI Fly uygulamasındaki ayarlar değiştirilerek 500 m’ye yükseltilebilir. Maksimum kalkış irtifası 3000 m’dir. Ancak maksimum uçuş yüksekliğinin farklı ülke ve bölgelerde gözlemlenen farklı kural ve düzenlemelere bağlı olarak değişebileceğini lütfen unutmayın. Uçmadan önce her seferinde uçağınızla ilgili tüm yerel yasaları ve düzenlemeleri kontrol etmenizi öneririz. Güvende olmak her zaman iyidir!

Mavic Mini’nin gerçekten 30 dakikalık bir uçuş süresi var mı?

Evet. Mavic Mini, sakin havada 14 km/s sabit hızla uçtuğunda 30 dakikalık bir uçuş süresine sahiptir. Mavic Mini’nin hafifliği ve 2400 mAh Li-Po Akıllı Uçuş Bataryası, ortalama drone’unuzdan daha uzun süre uçmasına yardımcı olur.

Mavic Mini çok hafif! Rüzgar direnci ile performansı nasıl?

Mavic Mini küçük olabilir, ancak 8 m/s’ye varan rüzgar hızlarında (seviye 4 rüzgarlar) sabit bir şekilde havada süzülerek rüzgarlı havaların üstesinden gelmek söz konusu olduğunda hiç de kolay değildir.

Mavic Mini

Mavic Mini’nin görüş algılama sistemi var mı?

Mavic Mini , esas olarak hassas gezinme ve uçuş stabilizasyonu için kullanılan aşağı görüş sensörlerine sahiptir. Bu sensörler, aşağı doğru engelleri etkili bir şekilde algılayabilir. Mavic Mini’nin diğer yönlerde sensörleri olmadığından, her yönden daha iyi koruma için 360° Pervane Korumalarımızı kullanmanızı öneririz .

Mavic Mini İç Mekan

Mavic Mini hangi video aktarım teknolojisini kullanıyor?

Mavic Mini, uçağınızla istikrarlı görsel teması sürdürmenize yardımcı olmak için gelişmiş Wi-Fi iletim teknolojisini kullanır.

Mavic Mini pili diğer Mavic ürünleriyle birlikte kullanabilir miyim?

Hayır. Mavic Mini Akıllı Uçuş Bataryası , diğer Mavic serisi uçaklar, uzaktan kumandalar veya DJI Akıllı Kontrol Cihazı ile uyumlu değildir. Güvende kalın ve her zaman DJI ürününüz için doğru pili kullandığınızdan emin olun!

Mavic Mini Akıllı Uçuş Bataryası

Mavic Mini’nin Pano, Timelapse veya Zoom işlevleri var mı?

Hayır. Şu anda Mavic Mini yalnızca tek çekim ve zamanlı fotoğraf modlarını desteklemektedir. Ancak eğlenceli ve ilginç bir çekim yapmak istiyorsanız Mavic Mini’nin dört özel QuickShot’ından birini denemenizi öneririz!

Mavic Mini, ActiveTrack’i veya diğer akıllı uçuş modlarını destekliyor mu?

Mavic Mini , eğlenceli hava videoları çekmek için dört QuickShot modunu destekler: Rocket, Dronie, Circle ve Helix. Şu anda ActiveTrack, Mavic Mini için mevcut değildir.

Mavic Mini Fly Uygulaması

Mavic Mini hangi görüntü kalitesinde çekim yapabilir?

Mavic Mini, 2.7K dörtlü HD video çekebilen 1/2.3 inç 12 MP sensöre sahiptir. Mavic Mini’nin kamerası, hala çarpıcı içerik oluşturmak isteyen yeni kullanıcılar için bol miktarda güç barındırıyor!

Mavic Mini RAW video çekebilir mi? Destek maruziyetini manuel olarak ayarlayabilir miyim?

Mavic Mini, RAW formatını desteklemez. Otomatik mod, video kaydı için desteklenen tek pozlama modudur, ancak daha iyi gece çekimleri yapmak gibi görevlerde size yardımcı olması için fotoğraf çekerken Otomatik ve Manuel modlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Mavic Mini’nin maksimum uçuş hızı nedir?

Mavic Mini’nin maksimum hızı, Spark’ın hangi uçuş moduna ayarlandığına bağlıdır: Spor modu, Konum modu veya CineSmooth modu. Mavic Mini’nin ulaşabileceği en hızlı yatay hız, Sport modunda 13 m/s’dir. Ama dikkat et! Mini, Sport modunda gerçekten hızlı hareket eder! Spor modunu sadece biraz uçtuktan ve uçağınızı kontrol etmeye alıştıktan sonra kullanın.

Mini’nin uçuş hızı ve farklı uçuş modları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Mavic Mini özelliklerine bakın.

DJI Fly indirilebilir mi? Nereden indirebilirim?

DJI Fly’ı 11 Kasım 2019’da başlattık. Her büyük uygulama mağazasından veya buradan indirebilirsiniz .

DJI Fly, Mavic Mini dışındaki dronları destekliyor mu?

Şu anda DJI Fly yalnızca Mavic Mini’yi destekliyor, ancak gelecekte daha fazla drone için destek eklemeyi planlıyoruz. Bizi izlemeye devam edin!

Mavic Mini, DJI Goggles’ı destekliyor mu?

Şu anda Mavic Mini, DJI Goggles ile kullanım için desteklenmemektedir. Uyumlu ürünler hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitemize göz atın .

Siparişimi verdikten sonra Mavic Mini’nin gelmesi ne kadar sürer?

Mavic Mini’nizin varış zamanı, ürün mevcudiyeti, sipariş tarihi ve saati, seçilen nakliye yöntemi ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır. Lütfen sabırlı olun ve herhangi bir sorunuz varsa nakliye şirketiyle iletişime geçin.

Mavic Mini için herhangi bir aksesuar var mı?

Evet! DJI Drone Dünya’mızdan çeşitli eğlenceli ve kullanışlı aksesuarlarımız var .

Mavic Mini Aksesuarlar

Bir microSD kart kullanırken Mavic Mini’nin ağırlığı 250 gr’ı geçecek mi?

Endişe etmeyin! Resmi olarak önerilen bu SD kartlardan herhangi birini kullandığınız sürece Mini’niz 250 g’ı geçmez .

Peki, ne bekliyorsun? Bugün DJI Online Store’dan bir Mavic Mini alın ve tüm eğlenceli olasılıkları keşfedin!

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.