fbpx
mavic air 2

Yaz Aylarında Drone İle Uçmak – Sıcak Havalarda Drone Uçurmak

Yaz aylarında havanın ve güneşin tadını çıkarmak için en güzel ayların içindeyiz. Yazın gün ışığında daha uzun vakitler geçirmek için harika bir zaman dilimi. DJI dronlarınızla ile yaz aylarında en iyi video ve fotoğrafların nasıl çekileceğiyle alakalı bazı ipuçlarından bahsedecek olursak ;

Görüntü Ve Video Kalitesi

Yaz mevsiminde dronunuzla video ve fotoğraflarınız üzerinde aydınlık büyük bir etki oluşturabilir. Eğer ayarlarınızı nasıl değiştirebileceğinize ve çekimlerinizi nasıl seçebileceğinizi biliyorsanız çok iyi sonuç alabilirsiniz.

Sağ Kamera Ayarları

En uygun ISO  ayarları ile Diyagram ve denklaşör hızını seçmek için dronunuzun kamerasını kontrol etmenize ve en doğru pozlamayı bulmanızına sebep olacaktır.
  • Enstantane hızını azaltmayı deneyiniz. Kameranın sensörüne giren ışık miktarının poz seviyesini ayarlamanıza sebep olur.
  • Videografi ve fotoğraf ayarlarını nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız eğer otomatik ayarları deneyiniz.
  • ISO ayarlarını düşürerek kameranızın ışığa duyarlılığını azaltanız.
  • JPEG çekimi yapıyorsanız ışığa uygun beyaz dengesi ayarını seçiniz.

Yüksek Isıda Uçarken

Yüksek sıcaklıkta dronunuzla alakalı bazı sorunlar yaşabilirsiniz. Aşırı sıcak hava dronunuzun havada kalması için motorların daha fazla çalışmasına ve genel olarak verimliliğinden düşmesine sebep olacaktır. Bu sebeplerden ötürü uçuş kalitesinde bir sorun olmaması için uçuş sürenizi kısaltmanız ve pillerinizin tam kapsamına girmeniz önemlidir. Dronunuzdan daha fazla verim almak ve uçuş sırasında sorun yaşamak istemiyorsanız daha sık ve uzun molalar veriniz.   DJI dronlarınızla uçuşa başlamadan önce farklı çekimler yaparak bol bol deneyim elde ediniz. DJI markalı dronlar için bilgi almak istiyorsanız https://www.dronetamiri.com/blog.html sitesini ziyaret edebilirsiniz .Firmamızdan Drone Servisi hizmeti alabilir ve Drone Servisi hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
.