fbpx

Çocuklar İçin Drone Modelleri – Drone Fiyat Ve Performansları

Çocuklar İçin Drone Modelleri – Drone Fiyat Ve Performansları
Çocuklar için drone son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Çocukların gelişimi için eğitici ve öğretici olabilir. Bu süreçte çocuklara el –göz koordinasyonun gelişiminde ,STEM alanında yani matematik-mühendislik alanında , bilim alanında ,teknolojileri alanında daha bir çok alanda çocuklara eğitici ve öğretici rol üstlenebilir. Çocuklarınızı dronlarla tanıştırmadan önce piyasada uygun bulabileceğiniz modelleri sizler için derledik.

 

  • Çocuklar İçin Güvenlik Çok Önemlidir.
Drone kullanımında önce güvenlik kılavuzlarını ilk uçuşunuzdan öncesi okumanız oldukça önemlidir. İlk uçuşlarda çocuklara bu konuda zaman göstermeniz gerekmektedir. Aşılması ve pilotajının gelişmesi ve tehlikeleri en aza indirebilmek açısından  fırsat vermeniz ileriki kullanımı için fark yaratabilir. Drone kullanımı 14 yaş üstü cihazlar olarak tanımlandığı için bu konularda ebeveynler sorumlu tutulacaktır.

 

  • Yarış Dronları Ve Kamera Dronları
Drone tipleri kamera dronları ve yarış dronları olmak üzere iki tiptedir. Kamera dronları geliştirilmiş görüntüleme sistemi sağladığından çocukların hayal gücüyle de birleşince yaratıcılığının artmasına sebep olacaktır. Yarış dronları ise pilotajları daha iyi olan kişilerin kullanabileceği dronlar arasındadır. Yarış dronları daha çok hız tutkunları için tercih edildiğinden yaşı daha büyük olan çocukların tercih etmesini öneririz.

 

  • Tasarımın Dayanaklı Olması
Çocuklar kullanacağı için  zorlanmalara karşı dayanıklı olması gerekiyor. Drone pervanelerinin kolayca değişebilmesi ve yanlış takılsa bile çabuk bozulmaması önemlidir.

 

  • Dikkat Etmeniz Gerekenler
Drone markaları ve çeşitleri çalışma metodlarına ve boyutlarına göre farklılık gösterebilir. Çocuğunuzun kullanacağını göz önünde bulundurursanız RTH butonunun olması güvenli bir şekilde iniş yapmasını sağlayacaktır.

 

Drone Fiyat Ve Performans

Drone satın almadan önce ünlü bir firmanın dronunu satın almanız performans açısından değişiklik gösterebilir. Drone özelliklerine baktıktan sonra fiyatlarına da bakmanız gerekmektedir.

 

DJI Mavic Air

Boyutunun küçük olmasının yanında 4K videolar için fiyat ve performans açısından iyi bir drondur. DJI Mavic Air 4 km menzile sahip olup 21 dakika uçuş süresine sahiptir.3 Eksenli bir gimbale sahiptir ve 4 K UHD kameraya sahip olmasıyla sizlere yüksek kalitede görüntü sağlıyor. Gesture Control ve ActiveTrack özelliği ile çocuklarınızın güzel çekimler yapmasını sağlayabilir.

 

 

 

DJI Spark

DJI Spark ile el hareketlerinizle sezgisel ve bir o kadar da eğlenceli bir şekilde kontrol etmenize olanak sağlayacaktır .DJI Spark çocuklar için eğlenceli bir hale gelebilir.12 MP fotoğraf ve 1080 p 30 fps de video çekebilmektedir. Spark 16 dakikalık bir uçuş süresine sahiptir. Hareket eden nesneleri ActiveTrack özelliği ile otomatik olarak tanır ve hızlıca takip edebilir.

 

 

 

Xiaomi FIMI A3

Çocuklarınızın fotoğraf çekimine ilgisi varsa ve ya merak ediyorsa bu drone onlar için uygun olabilir. Bu dronda F /2.0 açıklığında 1 /3.2 ‘’ sensör kullanılmıştır. Uçuş süresi 25 dakikadır.8 MP kamera ve mekanik 2 eksenli bir gimbale sahiptir.

 

 

 

FLYTEC T 11 S

Bu drone ise Legolardan hoşlanan ve oynamayı seven çocuklar için uygun olabilir. Lego mantığı drone ile birleşince daha da keyifli hale gelebilir. Hassas 6 eksen gyro sistemine sahip.4 kanal 2.4 GHZ  kumandaya sahiptir.

 

 

 

 

DJI Tello

Ünlü çinli firma olan DJI ‘nın Intel teknolojisi ile birlikte piyasaya sunduğu Tello 360 derece video çekebilmekte ve VR gözlükleri ile birlikte canlı görüntü aktarabilmektedir. DJI Tello dronun ağırlığı 80 gr ağırlığında ve 13 dakika uçuş süresine sahiptir.5 MP fotoğraf çekebilme özelliğine sahiptir. DJI Tello ile  mükemmel görüntüler elde edebilirsiniz. İç mekanlarda bile uçuş yapabilirsiniz.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.