fbpx

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T Karşılaştırma

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T Karşılaştırma

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T Hangi Drone Daha İyi?

Dron teknolojisi, endüstriyel uygulamalardan hobi kullanımına kadar geniş bir yelpazede giderek daha fazla önem kazanıyor. İki önde gelen dron üreticisi olan DJI ve Autel, DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T gibi yüksek performanslı dronları piyasaya sürdü. Bu yazıda, her iki dronun temel farklarını ve hangi dronun özelliklerinin daha iyi olduğunu ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz.

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T Tasarımı ve Yapısı:

DJI Matrice 30T, sağlam ve modüler bir yapıya sahip endüstriyel bir dron olarak öne çıkıyor. Özellikle yük taşıma kapasitesi ve dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Autel Evo Max 4T ise katlanabilir ve taşınabilir bir tasarıma sahip, bu da onu kullanıcı dostu kılıyor. Tasarım açısından, hangi faktörler sizin için daha önemli?

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T Kamerası ve Görüntü Kalitesi:

DJI Matrice 30T, yüksek çözünürlüklü kameralar ve termal görüntüleme yetenekleri ile endüstriyel kullanıcıları cezbetmeyi hedefliyor. Autel Evo Max 4T ise 8K video kaydı yapabilen etkileyici bir kameraya sahip. Görüntü kalitesi ve detaylar konusunda hangi dron önde geliyor?

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T Uçuş Süresi ve Menzili:

Her iki dron da uzun uçuş süreleri sunuyor, ancak DJI Matrice 30T, 15 kilometreye kadar menzil sağlayarak uzak mesafelerdeki görevler için daha uygundur. Autel Evo Max 4T’nin ise 12 kilometrelik menzili bulunuyor. Uçuş süresi ve menzil, hangi dronun sizin ihtiyaçlarınıza daha iyi uyduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T İşlevsellik ve Özellikler:

DJI Matrice 30T, yük taşıma kapasitesi, hassas iniş ve kalkış yetenekleri, engel algılama ve otonom uçuş yetenekleri gibi bir dizi endüstriyel işlevselliğe sahiptir. Autel Evo Max 4T ise akıllı uçuş modları ve güçlü sensörlerle kullanıcılarına çeşitli seçenekler sunar. Hangi dron, sizin projeleriniz için daha iyi işlevselliğe sahiptir?

DJI MATRİCE 30T ÖZELLİKLERİ:

M30, 12MP Geniş Kamera, 48MP Zoom Kamera ve Lazer Mesafe Bulucu ile birlikte gelen hafif ve taşınabilir hepsi bir arada dronedur.

DJI Matrice 30, en son dönüşüm teknolojilerini bir sonraki seviye uçuşlar yapabilen taşınabilir, hafif bir drone’da birleştiren tamamen yeni hepsi bir arada bir çözümdür. M30 drone, bir lazer telemetre ile birlikte geniş bir yakınlaştırma kamerasına sahip yeni entegre yüksek performanslı sensörlere sahiptir.


41 Dakika maksimum uçuş süresi.
15 m/s maksimum rüzgar direnci ve 23 m/s maksimum hız.
Akıllı pin ve takip ve Waypoints 2.0 dahil olmak üzere daha kolay işlemler için AI Intelligence
Yüksek irtifa operasyonlarına izin vermek için 7000m servis tavanı
IP55 giriş koruması.

IP55 koruması ile M30, olumsuz hava koşulları ve -20°C~50°C arasındaki sıcaklıklarla kolayca başa çıkabilir.

DJI M30, uçağın ve görevinizin güvenliğini sağlamak için uçağın altı tarafında da çift görüş ve ToF sensörlerine sahiptir. Ayrıca, gelen herhangi bir uçak için zamanında uyarı sağlayan yerleşik bir ADS-B alıcısı da bulunmaktadır.

AUTEL EVO MAX 4T ÖZELLİKLERİ:

Autel’in Otonom Motoru çevredeki çevresel verileri toplar ve dağlar, ormanlar ve binalar gibi karmaşık ortamlarda 3D uçuş yolları planlar. Kullanım örnekleri arasında hızlı 3B sahne yeniden yapılandırması, kamu güvenliği aşırı izlemesi, endüstriyel inceleme ve arazi etüdü yer alır.

8K 10X Optik Zoom

Thermal Camera:640×512 | 16x Digital Zoom
Geniş Açı Kamera: 50MP | 1/1.28″ CMOS
Zoom Kamera: 48MP | 8K 10x Optical Zoom(160x Max)
Lazer Menzil Bulucu
Autel SkyLink 3.0 20KM İletim Menzili
720° Engelden Kaçma Kabiliyeti 
42 Dakika Max Uçuş Süresi 
A-Mesh 1.0 | Mesh Networking Technology
3 Boyutlu Harita Planlama Çoklu Görev Türleri Veri Güvenliği 
Çok Kanallı Projeksiyon Ekranı 
Autel SDK

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T Fiyatları:

Son olarak, fiyat faktörü de göz önüne alınmalıdır. Hangi dronun bütçenize daha uygun olduğunu değerlendirirken, aynı zamanda sunulan özellikleri de göz önünde bulundurmalısınız.

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T Sonucu:

DJI Matrice 30T ve Autel Evo Max 4T her iki dron, belirli kullanım senaryoları ve gereksinimler için avantajlara sahiptir. Hangi dronun sizin için daha iyi olduğunu belirlemek için kendi projelerinizi ve ihtiyaçlarınızı dikkate almalısınız. Bu yazı, her iki dronun farklarını ve güçlü yanlarını anlamanıza yardımcı olacak.

Karşılaştırma detayları;

Related Posts
2 Comments
Avatar
Kerem

Gerçekten aklımda kalan tüm sorulara yanıt oldu elinize sağlık.

drontamiri
drontamiri

Teşekkür ederiz, Kerem bey. Bloglarımız için takipte kalın

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.