fbpx

DJI Mavic 2 Pro Ve DJI Phantom 4 Pro Karşılaştırması

DJI Mavic 2 Pro Ve DJI Phantom 4 Pro Karşılaştırması
Drone pazarının içine düştüyseniz karar vermekte zorlanabilirsiniz çünkü piyasa oldukça geniş ve bir çok seçenek var. Bu yazımızda DJI Mavic 2 Pro ve DJI Phantom 4 Pro dronun karşılaştırarak  ve satın alacağınız dronun özelliklerinden bahsedelim.
  • Performans Bakımından

  Uçuş Zamanı   Mavic 2 Pro havada 31 dakika kalabiliyorken Phantom 4 Pro 30 dakika uçabilmektedir. Uçuş zamanı bakımından kıyaslayacak olursak  Mavic 2 Pro daha iyidir.  
  • Maksimum Hız Açısından

  Mavic 2 Pro ve Phantom 4 Pro’nun yani her iki dronunda maksimum hızı 45 mil’dir.  
  • Uçuş Menzil Bakımından

  Mavic 2 Pro uçuş menzili 8 km iken Phantom 4 Pro ‘nun uçuş menzili 7 km’dir. Uçuş menzili bakımından kıyaslayacak olursak Mavic 2 Pro’nun daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.  
  • Boyut Bakımları Açısından

  Mavic 2 Pro Katlanabilir ve kompakt bir tasarımken 907 gr ağrlığa sahip .DJI Phantom 4 Pro ise katlanmayan bir model iken 1388 gr’dır. Mavic 2 Pro hem ağırlık hem de katlanabilme açısından daha iyidir.  
  • Kalite ve Dayanıklılık Açısından

  Mavic 2 Pro daha güçlü ve daha az gürültülü bir modeldir Phantom 4 Pro modele göre .DJI Mavic 2 Pro 70db gürültüye sahipken Phantom 4 pro 80 db gürültüye sahiptir.  
  • Kurulum Zamanları Açısından

  Mavic 2 Pronun uçuşa hazırlanma süresi 1 dakika 13 saniye sürerken ,DJI Phantom 4 Pro ise 1 dakika 10 saniye sürmektedir. Aralarında kurulum olarak çok büyük bir fark gözükmemektedir.  
  • Dahili Depolama Açısından

  Mavic 2 Pro 8 GB dahili depolama alanına sahiptir ama DJI Phantom 4 Pro ise dahili depolama alanına sahip değildir. Depolama açısından kıyaslayacak olursak mavic 2 dronun phantom 4 göre daha iyi olduğunu diyebiliriz.
  • HYPERLAPSE Özelliği Açısından

  Mavic2 Pro dronda Hyperlapse özelliği bulunuyorken DJI Phantom 4 Pro dronda böyle bir özellik bulunmamaktadır.  
  • Renk Derinliği

  Mavic 2 Pro renk derinliği açısından fazla renk sunmakta ve aynı zamanda HDR özelliğine de sahiptir. Mavic 2 Pro  10 bit DLog – M renk sunarken Phantom 4 Pro 8 bit renk sunmaktadır.  
  • Fiyat Bakımından
  Fiyat bakımından karşılaştıracak olursak bir fark gözükmektedir. DJI Mavic 2 Pro Fiyatı 1.449 $ ‘dır ve DJI Phantom 4 Pro drone ise 1.499 $ ‘ dır.   Sonuç olarak Mavic 2 Pro dronun Phantom 4 pro göre daha iyi olduğu diyebiliriz. Mavic 2 Pronun diğer drona göre avantajlarının olduğunu diyebiliriz. Hem katlanabilir bir model olması hem de  ağırlığının daha hafif olması açısından da dikkatleri üzerine çekmektedir.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.