fbpx

DJI Phantom 4 Servis Ve DJI Phantom 4 ESC Hatası

DJI Phantom 4 Servis Ve DJI Phantom 4 ESC Hatası
DJI markası  Phantom 4 ,Phantom 4 Pro ve Phantom 4 Advanced olarak 3 farklı drone piyasa sunmuştur. Siz değerli müşterilerimize DJI Phantom 4 servis hizmeti vermekteyiz. Drone dünyasına emanet ettiğiniz dronlarınıza itina ile bakıp arızanın durumunu tespit edip sizlere bildiriyoruz ve sizlerin onayı olmadan gerekli işlemlere başlamıyoruz. Gelelim DJI Phantom 4 servis olarak bu dronlarda en sık karşılaştığımız arızalardan bahsedelim.

DJI Phantom 4 Servisi  / DJI Phantom 4 Tamir

DJI Phantom 4 ESC Hatası

DJI ’nın en son çıkarmış olduğu Phantom 4 ‘te en sık karşılaştığımız arıza ESC STATUS ERROR hatasıdır. ESC Status Error hatası genel olarak motor hasarları sonucunda yada sert bir düşüş sonrası ortaya çıkan bir arıza türüdür.. Dronların bir sert şekilde düşmesi ile motorun uçuş sırasında aniden kitlenip motor sürücü kartının kısa devre olmasıdır. Phantom 4 servis olarak onarımını ve tamiri yapmakla beraber bünyemizde arızlara yönelik pratik çözümler üretmeye devam etmekteyiz.
  • Anakart üzerinde oluşan mosfet arızası onarımı ve tamiri ;
  • ESC Ve DRV enteglerinin uyumsuz çalışma sorunun giderilmesi ;
  • Anakart Üzerinde bulunan kondansatör arızalarının onarımı ve tamiri ;
  • Dronun sert bir şekilde iniş yapılmasıyla ankartta oluşan hasarların onarımı ve tamiri ;
  • Kontrolcü ve anakart arasında sinyal bozukluklarının giderilmesi ;
  • Motorların çalışır durumda iken aniden durdurulması sonucu kaynaklanan arızaların giderilmesi ;
  • Anakart üzerinde yer alan kondansatör arızaların giderilmesi ;
  • Güncelleme sırasında kontrolcüde oluşan arızaların giderilmesi ;
  • Pervane koruyucularının takılıp çıkarılması sırasında motorun delinmesi ;
DJI Phantom 4 servis olarak yukarıda ESC Status Arıza çeşitlerini sırasıyla belirtmekle birlikte bu arızların giderimi uzmanlık gerektiren bir konudur. Daha büyük arızalarla karşılaşmak istemiyorsanız ve bu konuda konuda deneyiminiz yoksa cihazınızı ellemeden DJI Phantom 4 servise getirmeniz gerekmektedir. DJI Phantom 4 yedek parçaları için bizimle iletişime geçebilir ve aklına takılan sorularınızı sorabilirsiniz. DJI Phantom 4 Servisi firmasına 0212 909 48 57 / 0538 958 12 95 nolu  telefon numarasıyla irtibat kurabilirsiniz.
Related Posts
2 Comments
Avatar
İsmail

Bugün dronu uçururken yaklaşık 600 metre measafede ve 55 metre yükseklikten birden iletişim koptu ve sinyal gitti. Bulunduğu bölgeye gittiğimde dronun yere düşmüş ve parçalanmış olduğunu gördüm. Şüpheli bir durum farkedemedim. Yardımcı olur musunuz

dronetamiri
dronetamiri

Merhaba İsmail Bey, dronunuz DJI marka ise whatsapp hattımıza cihaz resimlerini gönderebilir misiniz?

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.