fbpx

Phantom 4 Imu Kalibrasyon İşleminin Yapılma Aşamaları

Phantom 4 Imu Kalibrasyon İşleminin Yapılma Aşamaları
DJI Phantom 4 drone için Kalibrasyon işlemleri nasıl gerçekleştirilir. Phantom 4 IMU kalibrasyon ayaralarını yapmak gayet basittir.Yaklaşık olarak beş yada on dakika bir zaman alabilir.

IMU Kalibrasyonu

IMU ( Inertial Mesaurement Unit ) yani atalet ölçüm ünitesidir. Dronunuzun açı ,ivme  ,hız ve yükseklik olarak yapılmasını sağlamaktadır.

DJI Phantom 4 IMU Kalibrasyonu Ne Zaman Yapılır ?

DJI Phantom 4 Kutusundan çıkardığınız zaman , Yazılım Güncellemesi ( Firmware Update ) yapıldıktan sonra , Cihazdan hata ikazları alıyorsanız , Cihazın ısınma işlemi uzun sürüyorsa

DJI Phantom 4 IMU Kalibrasyon İşlemi

DJI Phantom 4 servis olarak IMU işlemi nasıl yapılır bahsedelim. Imu Kalibrasyon işlemi yapılıyorken kalibrasyon ayarlarının yarıda kalmaması için cihazını hareket ettirmeyiniz. 1.İlk önce düz bir zemin üzerine Phantom 4 cihazınızı yerleştiriniz. 2.Bataryanızın doluluk oranına bakınız.%50 ‘nin üstünde ise batarya seviyeniz işleme başlayabilirsiniz. 3.İlk önce Dji Phantom 4 cihazınızı açınız.Dji Phantom 4 cihazınızı çalıştırdığınızda ilk olarak ses duyarsınız. Daha sonra kırmızı yeşil ışıklar yanar. 4.Dronenun uzaktan kumandasını açınız. 5.Dronenun uzaktan kumandasına tablet yada akıllı telefonu yerleştiriniz. 6.DJI Go uygulamasını Başlatınız. 7.DJI’nın  ‘’Camera’’ Kamera butonuna basınız. 8.Genel ayarları (General settings ) seçiniz. 9.’’Sensors’’ sekmesine tıklayınız. 10.’’IMU Kalibrasyona ‘’tıklayınız. 11.Start Calibration butonuna tıklayınız. Yaklaşık kalibrasyon işlemi işlemi 5 dakika sürecektir. Kalibrasyon işlemi sırasında hareket ettirmeyiniz. ‘’ Tamam ‘’ tuşuna tıklayınız ve böylece kalibrasyon işlemi başlayacaktır. IMU kalibrasyon ilerlemesi gösterilecektir. 12.Kalibrasyon işlemi %100 olduğunda karşınıza bir mesaj gelecektir. Böylece cihazınızın kalibrasyon ayarları tamamlanmış olur. DJI Drone Servis olarak sizlere DJI Phantom 4 drone cihazının kalibrasyon ayarlarının nasıl yapıldığı resimlerle anlattık. Bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolaydır.Eğer sizde kalibrasyon ayarlarınızı kendiniz  yapmak istiyorsanız adımları sırasıyla takip ediniz. Aklınızda oluşan her türlü sorun için DJI Phantom 4 Tamir ile iletişime geçebilirsiniz.

Gimbal Kalibrasyon Ayarları Nasıl Yapılır?

DJI ’nın uygulamasında ‘’ Gimbal  Ayarlar ‘’ simgesine tıklayınız. ‘’ Gimbal Otomatik Kalibrasyon ‘’ tıklayınız ve karşınızda ‘’ Ok ‘’ butonuna tıklayınız. Böylece ‘’Gimbal Kalibrasyon ‘’işlemi başlayacaktır. Kalibrasyon işlemi tamamlandığında yani %100 ulaştığında ‘’Gimbal Kalibre’’ mesajı aldığınızda işleminiz gerçekleştirilmiş olur. DJI Phantom 4 Pro ,DJI Phantom 4 Advanced gibi cihazlar da oluşan kasa kırılmaları,gimbal değişimi ve onarımı,esc statüs hataları,eksik pervane tamamlama gibi sorunları DJI phantom 4 servis olarak itina ile gidermekteyiz.DJI markalı dronelarda aklınıza takılan her türlü arıza için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Drone Dünyası DJI phantom 4 tamir ekibi keyifli uçuşlar diler.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.