fbpx

Yeni DJI Terra tanıtımı yapıldı ! İşte DJI Terra ‘nın Özellikleri

Yeni DJI Terra tanıtımı yapıldı ! İşte DJI Terra ‘nın  Özellikleri

DJI Terra Tanıtımı Yapıldı

DJI Terra inşaat ,altyapı ,kamu güvenliği ,film endüstrileri ve tarım gibi çok çeşitli uygulama alanları için havadan görüntüleri yakalamak ve analiz etmek için DJI teknolojisini kullanan kuruluşlara imkan tanımaktadır. Toplanan bilgilerin analizini kolaylaştırmak ve karar alma süreçlerini hızlandırmak için dronların elde ettiği verileri 3D modellere ve dijital haritalara dönüştüren yazılımı olan DJI Terra duyuruldu. Terra verileri daha kolay ve doğru bir şekilde analiz etmeyi sağlamaktadır. DJI Terra ile Pix4D, PhotoScan, UgCS gibi sınırları aşarak 3D modelleme ve haritalama yazılımı endüstrisine girmiş oldu.

DJI Terra Temel Özellikleri

Drone Görev Planlama : Operasyonlarınızı önceden planlayabilirsiniz . Veri Toplama : Veri toplama ve merkezileşme . Alan Eşleme : Seçili alanlarda 3B haritalama oluşturabilirsiniz. Veri Analizi : Operasyonlarınızdan önce uçuş planlayın.

Otomatik Uçuş Planlama Ve Veri Toplama

Alan Görevleri : Seçilmiş alanın fotoğrafını hızlı ve kolay bir şekilde çekebilmektedir.Terra ile seçilen alan otomatik bir şekilde verimli uçuş yolu seçeneklerini oluşmaktadır. Yol Noktası Görevleri : Bir alanın kişiselleştirilmiş görüntüsünü elde etmek için rota noktalarını  ve ayarlanabilir parametrelerini kullanabilirsiniz. (uçuş irtifa ,hız ,rota, gimbal pitch ,açı gibi ayarlanabilir parametreler ) Eğik Görevler : Sabit ve aynı rotayı tekrar tekrar otomatik verilerini toplamaktadır 3D modelinin yeniden yapılandırılmasını sağlamak amacıyla kamera farklı şekilde ayarlanacaktır.

DJI  Terra Haritalama Özellikleri

Gerçek Zamanlı Haritalama : Gerçek zamanlı olarak 2D ortomosaik veri oluşturabilirsiniz.Sadece uzak bölgelerdeki uçuş yolları oluşurmanın yanında sahada hızlı karar vermeyi gerektiren anlarda çok fayda sağlayacaktır. 2D Yeniden Oluşturma : Doğru ölçümler veren yüksek çözünürlüklü ortomosikler üretilebilmektedir.Kritik projelerinizi artık kolaylıkla yapabilirsiniz. 3 B Yeniden Yapılanma : Çevrenizin gerçekçi gösterimi için hızlı bir şekilde 3 B modeller oluşturabilirsiniz. Bu Endüstriyel uygulamalar için idealdir.
DJI Terra Hangi Dronlarla Uyumlu
  • DJI Phatom 4 RTK
  • DJI Phantom 4 Pro V2.0
  • DJI Phantom 4 Pro + V2.0
  • DJI Phantom 4 Pro
  • DJI Phantom 4
  • DJI Phantom 4 Advanced
Windows bilgisayarla uyumlu model  DJI TERRA yavaş yavaş yerini almaya başladı.
DJI Terra Sürümleri Mevcut mu ?
AdvancedPro
Real Time -2 D HaritalamaVarVar
Tarım UygulamaVarVar
KML Dosya AlmaVarVar
2D İmar ( Alan )VarVar
2D Yeniden Yapılanma  ( Kentsel  )VarVar
3D Yeniden YapılanmaVar
3D Görev PlanlamaVar
NOT :
  • DJI Terra lisansı ne kadar süreyle etkili olmaktadır ?
DJI Terra lisansı Advanced ve Pro modelleri için sadece 1 yıl  için geçerlidir. Linans tarihi cihazın DJI Terraya bağlı olduğu günden itibaren başlamaktadır.
  • DJI Terra kullanımına başlamak için nelere ihtiyacınız var ?
Phantom 4 serisi bir drone Dizüstü bir bilgisayar Kart okuyucu MicroSD kart DJI Phantom 4 ,DJI Phantom 4 Pro ,DJI Phantom 4 Advanced için uyumlu USB_USB kablo DJI Phantom 4 Pro + V2.0 için uyumlu Mikro- USB kablosu DJI Phantom 4 RTK için uyumlu USB-C kablosu
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.