fbpx

DJI Mavic 2 Enterprise Dual Ve Özellikleri Ve İlk İzlenimlerimiz

DJI Mavic 2 Enterprise Dual Ve Özellikleri Ve İlk İzlenimlerimiz
İnsansız hava ekipmanlarında bir dünya devi olan DJI ,Mavic 2 Enterprise dual ile termal görüntüleme sistemini  taşınabilir hale getirdi. Ticari amaçlı kullanımlarda drone pilotlarının kullanımı için daha hızlı ve güvenilir bir seçenek sunacaktır. FLIR ile ortak geliştirilen Mavic 2 Enterprise gelişmiş aksesuarları ve kontrolleri ile kompakt bir tasarımdır. Mavic 2 Enterprise Dual sayesinde acil durum müdahalelerinde ,endüstriyel operasyonlarda, raporlamada ve analiz için sıcaklık işlemlerinde bir çok veriyi depolamanızı sağlar. Hızlı bir şekilde günümüzde yayılan dronlar güvenlik açısından bir çok operasyonda ve tehlikeli görevlerde risk almanızı azaltıyor.

FLIR Termal Görüntüleme

DJI Mavic 2 Enterprise Dual ,4 K sensör  ve termal verileri yakalamak içinse FLIR ( Lepton termal mikro kamera ) bulunduran 3 eksenli bir sabit gimbal kamerasına sahiptir ve bu sensörler sayesinde duman, sis ,gece uçuşlarında ve zor şartlardaki gündüz uçuşlarında kolaylık sağlayacaktır. Çift sensörlü kamerası ile kamera verileri görselleştirmek için DJI Pilot uçuş kontrolü uygulaması ile farklı akıllı ekran modlarını seçmeleri mümkündür. FLIR MSX : Multispektral ( MSX ) görüntüleme ile gerçek zamanlı termal görüntüyü yüksek çözünürlükte  görmelerini sağlar. Alan Ölçümü : En düşük ve yüksek sıcaklıktaki görüntüler  ile herhangi bir ögede veya nesnede aşırı ısınma olup olmadığını anlamanızı sağlar. İzoterm : Belirli sıcaklık aralığındaki nesnelerde özel bir renk paleti kullanılmasıyla drone pilotlarına arama kurtarma operasyonlarında ve itfaiye personellerinin yangınlarda sıcak olan alanları belirlemesinde özel ek esneklik sağlayacaktır. Nokta Ölçer :Herhangi bir nesnenin ortalama sıcaklığını göstermektedir. Tehlikeli ve kritik alanlarda herhangi bir nesneyi kolayca izleyip ölçmenize yardımcı olacaktır.

DJI Mavic 2 Dual Gelişmiş Veri Güvenliği Özellikleri

Mavic 2 Dual ile depolanan verilerinizin tümüne erişmek için 24 GB dahili veri depolama ve parola koruması içermektedir. Parola koruması etkin olduğu durumda drone pilotları parola korumasını etkinleştirdiği zaman parolayı girmeleri ve uzaktan kumanda ile bağlantılarını ve dronun deposuna tam erişim sağlayarak gelişmiş bütün güvenlik ayarlarını ve özel kullanımlarını sağlamaları gerekmektedir. DJI Mavic 2 Enterprise Dual ,DJI Pilot uygulaması ile kullanabilirler. Yerel Veri Modu özelliği ile kullanıcının bağlı olduğu mobil cihazı internetten herhangi bir veri almasına veya göndermesine engel olur.

DJI Mavic 2 Enterprise  Dual  Aksesuarları

DJI Mavic 2 Dual drone ,DJI Mavic 2 Enterprise dronun sunduğu standart özelliklerle uyumludur. Çift termal –RGB kameralarını kullanabileceğiniz aksesuarlar DJI Mavic 2 Enterprise LoudSpeaker DJI Mavic 2  Beacon DJI Mavic 2 Enterprise Spotlight
DJI Mavic 2 Enterprise Dual Fiyat
DJI Mavic 2 Enterprise  ABD ‘de perakende fiyatı 2.699 USD ‘dir.1 adet uzaktan kumanda ,3 adet takılabilir aksesuar ,1 adet batarya ve 1 adet koruyucu kılıf içermektedir. Fly More Kıt  ise 419 USD ‘dır.  Fly More Kıt ise 2 adet pil , 1 adet araç şarj cihazı,1 adet akü şarj yuvası ,1 adet USB konektörü ,ek pervane  ve 1 adet  yumuşak kılıf içermektedir.
DJI Mavic 2 Enterprise Dual Hakkında İlk İzlenimler
Ürünü ilk incelediğimizde ürünün kompak yapısı hemen dikkatimizi çekti. Kutu boyutu ve kutunun işlevselliği oldukça pratik bir taşıma avantajı sunuyor. Full set aldığınızda üzerinde hoparlör, ışık takımı operasyonlarda aktif kullanılabilecek karşımıza çıkıyor. Ayrıca ürünün şarj aletinin dahi ufak tasarımı taşınabilirlik açısından avantaj sağlıyor. Thermal kameranın çözünürlüğü biraz düşük olsada yanında gündüz kamerası olması da çok önemli bir avantaj sağlıyor. Ürünün mavic 2 pro nun neredeyse aynısı olduğunu söyleyebiliriz. Bu tabiki kullanım olarak son kullanıcıya önemli bir rahatlık sunacaktır. Özellikle dar alanlarda kullanım imkanı sunması diğer thermal sistemlerde daha sıkıntılı olmasından dolayı tercih sebebi olabilir. Uzun lafın kısası Enterprice dual rahat kullanım sağlayan çok yüksek çözünürlük sağlamayan hafif taşınabilir bir ürün.
Related Posts
1 Comment
Avatar
Mustafa

Kolay gelsin ben Mustafa askeri personelim mavic 2 enterprise dual kullanıyorum
Dronla ilgili bşr sorunum var yardımcı olırsanız sevinirim
Dronın yaklaştıema özelliği car galiba ama biz arkadaşlarla nasıl olduğunı çözemedik bana yardımcı olırsanız çok sevinirim

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.