fbpx

DJI Mavic 2 Pro IMU Kalibrasyonu İşlemi Nasıl Yapılır ?

DJI Mavic 2 Pro IMU Kalibrasyonu İşlemi Nasıl Yapılır ?
DJI Mavic 2 Pro drone için  Imu kalibre etmeye çalışıyorum ve ekrandaki talimatları takip ettim ama kalibrasyonu tamamlayamıyorum. Neyi yanlış yaptığımı anlayamıyorum diyorsanız sizlere bu konuda yardımcı olalım.DJI Mavic 2 Pro drone ile uçuş esnasında ,drone içerisinde yer alan IMU senkronizasyonu bozulabilir.Eğer sizde DJI Mavic 2 Pro drone ile uçuş sorunu yaşıyorsanız, IMU kalibrasyonu yapmanız normal uçuşa dönmenizi sağlar.Sizlere bu yazımızda Mavic 2 Pro Imu Kalibrasyonu nasıl yapılır ve yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir bu yazımızda kısaca açıklayalım.

DJI Mavic 2 Pro Imu Kalibrasyon işlemini Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

İlk olarak App Store ve ya Google Play Storedan DJI GO uygulamasının son sürümünü indiriniz. DJI Mavic 2 Pro cihazın ve kumadasının şarjının tam dolu olup olmadığına bakınız ve emin olunuz. Dronunuzun kumandasını mobil cihazınıza bağlayınız ve mobil cihazınızın şarjının tam dolu olup olmadığından emin olunuz.

Mavic 2 Pro IMU Kalibrasyonu Nasıl Yapılır ?

  • DJI Mavic 2 Pro dronunuzu kutusundan çıkartıp düz bir zemine dikkatlice yerleştiriniz.
  • DJI Mavic 2 Pro cihazınızı çalıştırınız.
  • Mavic 2 Pro dronun kontrol cihazını yani uzaktan kumandasını açınız.
  • Ardından DJI GO 4 APP uygulamasına bağlanınız.
  • DJI Go 4 uygulamasına bağlandıktan sonra uçuş ekranını açınız.
  • Flight Controller Settings ayarlarına   ( Uçuş Denetleyici Ayarlarına ) yani Advanced Settings ( Gelişmiş Ayarlarına ) giriniz.
  • Advanced Settings yani gelişmiş ayarlardan sensors bölümüne giriş yapınız.
  • Sensors bölümünden Calibrate Imu düğmesine tıklayarak işleminize devam ediniz.
  • Karşınıza çıkan tüm uyarıları yani yönlendirmeleri izleyiniz ve grafikte gösterilen konumlarda cihazını çeviriniz.
  • Son olarak karşınıza çıkan  ‘’IMU Calibration Complete Restart aircaft ‘’ yani Imu kalibrasyonu tamamlandı yazısı çıktıktan sonra işleminiz tamamlanacaktır.
Tüm işlem adımlarını sorunsuz gerçekleştiğinizde DJI Mavic 2 Pro IMU Kalibrasyon işlemeniz tamamlanmış olacaktır. Drone kullanımı ve servis hizmetleri ile ilgili her konuda DJI Mavic 2 Pro Servis firmasına kolaylıkla başvurabilirsiniz. DJI Mavic 2 Pro  Servis firmasına yani servisimize 0533 056 32 88 numarasından ulaşmanız mümkündür. Dilerseniz info@dronedunyasi.net mailde gönderebilirsiniz. NOT : DJI Mavic Air IMU Kalibrasyon işlemini kendiniz yapmak istiyorsanız bu yazıdan yararlanabilirsiniz.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.