fbpx

DJI Servis İle İlk Kez Drone Kullanacaklara Öneriler

DJI Servis İle İlk Kez Drone Kullanacaklara Öneriler
İlk kez drone kullanacaklar için DJI servis olarak yapılması gerekenlerden bahsedelim. Öncellikle Sivil Havacılık Müdürlüğü talimatlarına göre dronunuzu 3 gün içerisinde https://iha.shgm.gov.tr/  adresinden kaydını gerçekleştirmeniz gerekir. Satın aldığınız drone ağırlığı 500 gr üstü olan dronlar için geçerlidir. 500 gr altında bulunan cihazlar mevzuata tabi değildir. DJI Mavic Air ve DJI Spark için bu kural söz konusu  değildir. Kayıt zorunluğu olsun yada olmasın en az talimatları 1 kez okunmanız sizlere  faydalı olacaktır. Dronunuzu satın alındıktan sonra 1 adet telefon yada tablete ihtiyacınız vardır. DJI Phantom 3 drone ve daha önceki modeller için DJI Go uygulamasını DJI Mavic Pro ve Dji Phantom 4 sonrası dronlar için DJI Go 4 uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. DJI Go ve DJI Go 4  uygulamaları APP Store ve Google Play Storedan indirebilirsiniz.

DJI servis

Dikkat etmeniz gereken diğer özelliklerden de bahsedelim. Dronlarınızla uçuş yapmadan önce bataryalarınızı tam şarj ederek kullanmanız gerekir. Daha sonra dronunuza yerleştirmiş olduğunuz bataryanın ve pervanenin yerlerine tam olarak oturduğunu kontrol ediniz ve daha sonra uçurunuz. Cihazı çalıştırmadan önce gimbale takılı olan gimbal koruyucusu çıkartınız. Eğer gimbal koruyucusunu çıkartmazsanız gimbaliniz zarar görebilir bu yüzden bu konu önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir. Uçuş öncesi Compass yani Pusula kalibrasyon ayarınında yapılması önemlidir. Bu durum  cihazınızın yönünü bulması açısından çok önemlidir. Dji programının içerisinde yer alan Beginner Mode ilk kez kullananlar için başlangıç seviyesi diyebiliriz. Beginner mode sayesinde sayesinde 50 m daha uzağa gitmeden uçuş yapıp alışmanıza yardımcı olacaktır. Motorları çalıştırmadan önce 9 uygudan fazla GPS uydu sahasında yakalayabilmesi çok önemlidir. İlk kez drone kullanacaklar için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalardan bahsettik. Peki satın aldığınız dronlarınızda uçuş sonrası kaza yada hasar oluşursa neler yapmanız gerekiyor? İlk önce hiç  bir müdahale etmeden DJI Servis firması bakınız. Daha ağır sonuçlarla karşılaşmamak için  cihazınıza hiç bir müdahale etmeden özel servisler olan DJI Yetkili Servis götürünüz. Dronunuzla alakalı oluşan arızaları yada sorunları DJI servis olarak sizler için itina ile gidermekteyiz.
Related Posts
6 Comments
Avatar
mehmet akif ural

phantom djı 1 ikici el aldım djı go yükledim kayıt olamadım proğramı açamadım nasıl yapabilirim

dronetamiri
dronetamiri

merhaba dji phantom 1 için dji go kullanamazsınız. Başka bir app gereklidir. Dji phantom 1 için app yazarsanız çıkan uygulamayı indirmeniz gerekmektedir.

Avatar
İsa öksüzoğlu

Mavic pro dronum var normal şartlarda ne kadar uçuş sonrasında genel bir bakıma sokmamız gerekir mi yoksa arıza durumunda mı servise götürmemiz gerekir

dronetamiri
dronetamiri

Merhaba genel bir bakıma gerek olan bir durum yok. Arıza durumunda yardım alabilirsiniz

Avatar
ATALAY BAYAZIT

Merhaba ,Dji mavic pro platinum gimbal koruyucu kapak ile uçmak avantaj(rüzgarlı havalarda stabilite) ve dezavantajları(ısınma) nelerdir?Önerirmisiniz? İYİ ÇALIŞMALAR…

dronetamiri
dronetamiri

Merhaba kapak ile kullanmak dışarıdan gelen etkenlere karşı koruma sağlayacaktır. Fakat çekim yapan insanlar lens ünitesinin önünde plastik bir cam istemezler. Çünkü görümtüde bozulma ışık kırılması v.s problemleri yaşatabiliyor. Deneyimleyerek karar vermenizi öneririz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.