fbpx

DJI Teknik Servis İle Gimbal Hatalarına Çözüm Bulma

DJI Teknik Servis İle Gimbal Hatalarına Çözüm Bulma
DJI Go veya DJI Go 4 uygulamaları kullanırken gimbal hatası uyarısı alabilirsiniz. Gimbal hatalarından bazıları gimbal titremeleri ,gimbal motorunun aşırı yüklenmesi , veya eğilmiş görüş alanı yüzünden kaynaklı olabilir .Imu ,Gimbal kalibrasyonunu DJI Go uygulaması üzerinden çözmeniz mümkündür.

Gimbal Tilt Hatası

Gimbalin dengede olmadığı durumlarda ,
  • Imu Kalibrasyonu ,
– Imu kalibrasyonu işlemine başlamadan önce dronunuzu düz bir zemine yerleştiriniz. – DJI Go uygulamasını açınız. – Main controller > Advanced Settings  > Sensors > Imu >Calibrate Imu seçeniğine dokununuz ve sırasıyla talimatlara uyunuz.
  • Gimbal Otomatik Kalibrasyonu
–  Eğer Imu kalibrasyonu işlemini gerçekleştirdikten sonra hala gimbaliniz dengede değilse Gimbal Otomatik Kalibrasyon seçeneği ile işleme devam ediniz. – DJI Go uygulamasını açınız. – Camera > Setup > Gimbal > Gimbal Otomatik Kalibrasyon seçiniz ve işlemi başlatmak için tamam seçeneğine dokununuz.
  • Gimbal Roll Ayarlama
– Imu kalibrasyonu işlemi yapıldıktan sonra gimbal otomatik kalibrasyonu işlemini de gerçekleştirdiyseniz ve hala gimbaliniz dengede değil ise gimbal roll ayarı yapabilirsiniz. – Gimbal > Gimbal Roll ayarla seçeneğine dokununuz. Gimbal Motorunun Aşırı Yüklenmesi – Gimbal kelepçesini çıkarınız. – Gimbal kelepçesini her uçuştan önce çıkarmanız gerekmektedir. Çevredeki Engellere Dikkat Edilmesi – Gimbalinizin rahat hareket etmesini engelleyen bir durum yoksa gimbali otomatik kalibrasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.

Gimbal Titreşim Hatası

Gimbal Titreşim hatası alıyorsanız eğer uçuşu bırakıp cihazınızı hemen indirmeniz gerekmektedir.
  • Titreşim Önleyici Levha
– Gimbal farklı bir şekilde titriyorsa dronunun titreşimi gimbali etkilemektedir.Titreşim önleyici parçaların doğru bir şekilde takılı olduğuna emin olmanız gerekmektedir.
  • Pervane Kontrolü
– Pervaneler düzgün bir şekilde takılmadığı zaman farklı titreşimlerle karşılaşabilirsiniz. Orijinal pervaneleri kullanmaya özen gösteriniz. Yukarıda bahsettiğimiz işlemleri gerçekleştirdiğiniz halde hala gimbal hatalarına karşı bir çözüm bulamadıysanız DJI Teknik Servis ile iletişime geçebilirsiniz. DJI Teknik Servis olarak kırımsız keyifli uçuşlar dileriz. Aklınızda oluşan her türlü DJI drone ile alakalı sorular için web sayfamızda yer alan whatsapp numarasından ulaşabilirsiniz. Drone Dünyası ailesi olarak sizleri Perpa Ticaret Merkezi içerisinde beklemekteyiz.
Related Posts
6 Comments
Avatar
yunus

merhaba ustam ben de phantom 3 standart var flexi değiştirdim kamera motoru yerinde durmaz oldu titriyor dönüp dönüp bir saniye durur durmaz tekrar titriyor dönmeye başlıyor

dronetamiri
dronetamiri

motorda da sıkıntı olabilir yada takmış olduğunuz kabloda da sıkıntı olablilir .bu yüzden görmeden bir şey demek doğru olmaz

Avatar
Cem

Merhaba, gimball yamuk fotoğraf çekiyor sorunu ne olabilir ?

Avatar
Baran

Merhaba main control data hatası nedir ?

Avatar
Emirhan Koç

Merhaba kolay gelsin. Djı mavic air modeline sahibim. Gimbalım sağ tarafa aşağı yönde çapraz bir şekilde durmakta, ımu ayarını yaptım fakat düzelmedi ardından gimbalı otomatik kalibre etmek istediğimde ekranda %10 seviyesinden yukarı çıkmıyor. Bu problemim hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

dronetamiri
dronetamiri

gimbal ile ilgili bir sorun olabilir, cihazı bize gönderirseniz kontrollerini sağlayalım.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.