fbpx

DJI Teknik Servis İle Phantom 4 Bağlantı Kesintisine Çözüm Bulma

DJI Teknik Servis İle Phantom 4 Bağlantı Kesintisine Çözüm Bulma

DJI Go İle Phantom 4 Bağlantı Kesintisi Sorununa Çözüm Bulma İşlemi

DJI Go uygulamasında Dji Phantom 4 ‘’ Disconnected ‘’olduğu durumlarda ve dronunuzu kullanamaz durumu geldiği zaman aldığınız bir uyarıdır.

DJI Go İle Phantom 4 Bağlantı Kesintisi

  • DJI Go uygulamasının yanlış sürümünün olması ,
  • Arızalı bir kabloya sahip olmanız ,
  • DJI Go uygulamasının hatalı önbelleğe sahip olması ,
gibi sebeplerden ötürü kaynaklanıyor olabilir.

Phantom 4 Bağlantı Kesintisi Ve Düzeltmek İçin Öneriler

  • Arızalı bir kabloya sahip olmanız durumunda
– Farklı bir Usb kablosu ile kullanmayı deneyiniz. Bu sorunla karşılaştığınız zaman farklı bir Usb kablosu deneyiniz. Alternatif bir Usb kablosu ile DJI Phantom 4 kontrol cihazınıza bağlamayı deneyiniz ve problemin çözülüp çözülmediğine bakınız.
  • DJI Go uygulamasının yanlış sürümünün olması durumunda ,
– DJI Go uygulamasını Güncelleyiniz. Bu sorunla karşılaştığınız zaman en son DJI Go uygulamasının yüklü olup olmadığından emin olunuz. Google Play Store ve Apple Store  üzerinden DJI Go uygulamasını indirebilirsiniz. Tabletinizde yada telefonunuzda Güncelleme seçeneği gözüküyorsa güncelleme işlemini gerçekleştiriniz ve ardından DJI Phantom 4 dronunuzu yeniden başlatıp cihazınıza bağlamayı deneyiniz.
  • DJI Go uygulamasının hatalı önbelleğe sahip olması durumunda ,
– Mevcut uygulama dronunuzun ve kullanmış olduğunuz firmware bilgilerini depolamaktadır. Bu nedenle uygulama ön belleği temizleyemezse hatalara neden olabilmektedir. Bu problem için DJI Go uygulamasını mobil cihazınızdan yada tabletinizden tamamen kaldırmayı deneyiniz. Eğer Apple kullanıcısı iseniz daha önceden kalan kopyanın olmadığına bakınız ve Icloud hesabınızdan kaldırınız ve tekrardan yükleyiniz. Yukarıdada belirttiğimiz gibi uygulamayı Google Play Store ve Apple Store  üzerinden indirebilirsiniz. Son olarak DJI Phantom 4 cihazınızı yeniden başlatınız ve probleminizin çözülüp çözülmediğini anlamak için DJI Go uygulamasını tekrardan başlatınız. Eğer bu düzeltmeleri denediyseniz ve sorununuz çözülmediyse Uzaktan kumandanızın ürün yazılımı ile alakalı bir problem olabilir. DJI teknik servis olarak sizlere bu konuda yardımcı olmakla beraber aklınızdaki bütün soruları cevaplayabiliriz. DJI teknik servis hizmetlerine web sayfamızda yer alan iletişim numarasından ulaşabilirsiniz.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.