fbpx

Eğer Drone Almaya Karar Verdiyseniz Yardımcı Olalım

Eğer Drone Almaya Karar Verdiyseniz Yardımcı Olalım
İngilizce’ de ERKEK ARI anlamında olan İnsansız Hava Araçları ( DRONE ) ilk çıktığı zamanlar da daha çok Keşifler için kullanılıyordu. Özellikle Askeride bu amaçla kullanılıyordu. Değişen teknoloji ile kullanım alanları her geçen gün değişiyor hatta çok değişik alanlarda bile kullanılmaya başlandı. Drone ile bilmeniz gereken bazı terimleri ve yasasını bahsedicek olursak. Drone ile ilgili araştırma yaptığınızda RTF ,ARF ,BNF gibi terimler karşınıza çıkmaktadır. Kaç çeşit Drone modeli var dır?

READY TO FLY ( RTF ) Uçmaya Hazır

Bu mode da kurulama ihtiyaç duymazsınız ve bataryasını şarj ederek rahatça kullanabilirsiniz. Pratik drone modelidir. Fiyat olarak biraz daha pahalı ve bu mode sahip olan dronelar daha çok giriş seviyeli kullanıcılar içindir.

ALMOST READY TO FLY ( ARF ) Nerdeyse Uçuşa Hazır

Bu modun çalışması için farklı donanıma ihtiyaç duyulur. Bu mode sahip olan drone daha çok profesyonel kullanıcılara daha çok hitap etmektedir. Geliştirilebilir olmasından dolaylı daha deneyimli ve bilgili kişilere hitap ediyor.

BLİND TO FLY ( BNF ) Eşleştir Ve Uçur

BU modun çalışması için genellikle kumandanın ayrıca satıldığı modellerde kullanılır. Bu mode sahip olan Drone modelleri daha çok orta seviyeli kullanıcılara daha çok hitap ediyor.RTF modeli ile farkı kontrol sistemi ile gelmemeleridir. Size gönderilen parçaları monte ederek kullanıma hazır hale getiriyorsunuz.

Drone Yasası

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İnsansız Hava Aracı (Drone) taslağı tamamlanmıştır. Hazırlanan bu taslağın adı Drone Yasası olarak geçmektedir. Bu yasa ile birlikte Drone’lara kayıt zorunluluğu gelmiştir ve drone sahibi olanların cihazlarını tescil ettirmek zorunda olduklarını bilmeleri gerekir. Düzenlenmiş olan yasaları aldırış etmeden kullanan kişiler için 3 yıla kadar hapis cezası  bulunmakla beraber 10 bin TL civarında da para cezası uygulanacaktır   DJI markalı droneların yani insansız hava araçlarının her türlü bakımını ,onarımı ve servisini itina ile yapmaktadır. DJI Servis yedek parça temini hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. DJI Drone Servis aklınızdaki her türlü sorulara yanıt verebilecek olan DJI servis firmamız bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.