DJI Teknik Servis Ve Drone Kazalarının Nedenleri ?

DJI Teknik Servis Ve Drone Kazalarının Nedenleri ?
Dronunuz ile kaza yada kırım yaşadıysanız ve ne yapacağınızı düşünüyorsanız arama motoruna drone tamiri yazmanız yeterli. Yaptığınız araştırma sonucunda DJI Teknik Servis firması olan Drone Dünyası ile karşılaşacaksınız. Elektrik ve Elektronik tecrübesini hayatımıza çok hızlı geçiş yapan drone (İnsansız hava araçları ) için kullanmaktadır. Bu anlamda uzman kadrosu ile birlikte yedek parça temini imkanı da sağlamaktadır. Drone Dünyası DJI Teknik Servis olarak dji marka tüm dronların bakım, onarım ve servis hizmetleri en kısa sürede vermekteyiz. Düşme sonrasında dronlarda arızalar oluşabilir. Arızanın durumuna göre  tamir maliyeti değişim göstermektedir.

Drone Kazalarının Nedenleri

Dji Teknik Servis bünyesinde karşılaştığımız kazaların sebebi ;
  • Kapalı Mekanlarda Uçuş :
Drone ile kapalı mekanlarda uçuş yapmak oldukça risklidir.Gps sinyalinin kapalı olması sebebiyle ATTI modunda uçmanız gerekmektedir. ATTI modu çalıştırdığınız zaman akıllı uçuş özellikleri çalışmamakla birlikte manuel olarak kullanmanız gerekecektir. Drone ile kaza yapmak istemiyorsanız kapalı alanlarda uçuş yapmamaya özen gösteriniz.
  • Drone Güncelleme Hatası ;
İnsansız hava araçlarında belirli zamanlarda yapılması gerekli olan güncellemeler sonucu ana kartta arızalar meydana gelmektedir. Dronlarınızın da güncelleme sonucunda arızalar meydana geldiyse en kısa zamanda DJI Teknik Servis ile İletişime geçiniz.
  • Kumpas Kalibrasyon Hatası ;
Dronlarınızda kumpas hatası ile karşılaşıyorsanız uçuşa başlamayanız. Eğer bu hatayı önemsemez ve uçuşa başlarsanız dronunuzun havada yönünü bulamayacaktır ve farklı şekilde hareket edecektir. Kumpas hatasından ötürü kaza yapmak istemiyorsanız bu uyarıyı dikkat ediniz .Kumpas Kalibrasyon hatasını nasıl düzelteceğinizi bilmiyorsanız DJI Teknik Servis ile iletişime geçmenizi öneririz.
  • Drone’un Engele Çarpması ;
Drone ile uçuş yaparken karşılaşılan engeller sonucu yapılan kazalardır. Bu engeller yüksek binalar, vericiler, ağaçlar ve elektrik direkleri olabilir.
  • Uçuş Modlarının Bilinmemesi ;
3 adet uçuş modu mevcuttur. Drone modeline göre uçuş modları değişiklik göstermektedir. Genelde uçuş modlarının yeterince bilinmemesi ve yetersiz olan pilotajlardan kaynaklı olan arızalar meydana gelebilir. __ S-Modu ( SPOR ) Modu ; Uçuş sırasında manevra kazanma yeteneğinin oluşması için kullanılan moddur. __ P-Modu( KONUMLANDIRMA ) ; P modu (Konumlandırma ) Gpssinyalin yüksek olduğu zamanlarda iyi sonuç almaktadır. Uçuş sırasında stabilizasyonu sağlamaya ,hareketli nesnelerin takip etmeye ve engelleri önmelemek için kullanılmaktadır. __ A-Modu ( TUTUM ) ; P-modu ve S-modu kullanılmadığı durumlarda kullanılan bir moddur.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.