fbpx

DJI Drone Tamiri ve DJI Drone Servisi Hakkında !!!!

DJI Drone Tamiri ve DJI Drone Servisi Hakkında !!!!
Drone teknolojilerinde birden fazla gelişme yaşanan bugünde atladığınız bir şey kalmasın mantığında ilerlemekteyiz. DJI Drone tamiri ve servisi ile ilgili merak edilen bazı konulara değinecek olursak ;

DJI Dronlarda Kazalarının En Genel Sebepleri Neler Olabilir ?

Teknik servisimize gelen cihazlarda en çok kazalar kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır. Özensiz kullanım , dikkatsizlik ve yeterli tecrübe edinilmeden kullanım en büyük sebeplerinden bridir. Profesyonel drone pilotları bile zaman zaman sorun yaşamaktadır. Örneğin dallara, tellere, halatlara çarpmalarından dolayı yani bir an dikkatsizliklerinden dolayı sorun yaşamaktadırlar. Pilotajınız iyide olsa sensörlere  fazla güvenmeden dikkatli kullanmanız önemlidir.

DJI Drone Tamirine Gelen Cihazlarda Yaşadığımız Bazı Sıkıntılar

DJI Drone tamirine gelen cihazlarda  yaşadığımız sıkıntıların başında kaza sonrasında dronu kendileri açıp tamir etmeye çalışmalarıdır. Drone içerisinde elektronik parçalar yer aldığı için yeterli bilgi ve deneyime sahip olmadıkları için bir çok parçaya zarar verebiliyorlar. Dronuzun daha çok hasar almasını istemiyorsanız işin uzmanına emanet etmenizi öneririz. Diğer bir sıkıntıda dronunuzu bir firmaya götürüp arıza tespitini yaptırdıktan sonra teklif edilen fiyatı beğenmeyip başka bir firmaya götürmeniz de bir çok kez cihaz açılıp kapandığı için daha çok zarar görmesine sebep olacaktır. Drone tamiri dikkat ve özen isteyen bir iştir ve tamiri bazı durumlarda fazla zaman alabilir bu durumlarda yani yedek parça temini gibi durumlarda da bazen sıkıntı yaşanmaktadır.

DJI Drone Kumandalarında Arızalar Meydana Geliyor mu ?

Drone kumandalarında genellikle kullanıcı hatasından ötürü değil de üretimden kaynaklı kronik arızalar meydana gelmektedir. Mesela DJI Phantom 3 ve DJI Phantom 4  kumandalarında şarj olmama sorunu ile karşılaşabilir veya sürekli hata sesleri alabilirsiniz .DJI Drone Servisi olarak bu sorunlarınıza çözümler ürettik kısa sürede cihazınızın tamirini gerçekleştirmekteyiz.

DJI Drone Tamiri ve Servisine Hangi Drone Markası Ve Modeli Daha Çok Gelmektedir ?

Firmamız zaten DJI markası hariç cihazların tamiratıyla uğraşacak zaman bulamamakta olup drone sektörünün öncü firmasına servis hizmetleri vermektedir. DJI markasına ait dronların modellerinden bahsedersek Mavic Pro Serisi ve Phantom serisi  servisimize en çok gelen cihazlar arasındadır. Tabi ki diğer modellerinden Spark, Tello , drone kumandası gibi diğer drone ve parçaları da gelmektedir. Genel olarak DJI markalı cihazların yedek parçaları ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadığımız için servis sürecimiz kısa sürmektedir. En uygun ve pratik çözümler üreterek sizlere bu konuda yardımcı olmaktayız.

Suya Düşen DJI Dronlar İçin Neler Yapılmalıdır ?

Eğer dronunuz suya düşerse ilk yapmanız  gereken işlem dronunuzundan bataryayı çıkartmak olmalıdır. Daha sonra dronunuz eğer  tuzlu suya düştüyse cihazınızı tatlı suya batırıp  tuzundan arındırmaya çalışınız ve tekrardan bataryayı takıp çalıştırmayınız. Tatlı suya düşen dronların kurtarılma şansı daha çoktur. Sıvı temasına maruz kalan dronlara müdahale edilmeden hava almayacak şekilde paketleyip mutlaka teknik servise göndermeleri gerekmektedir.

Kendi Dronunuza Nasıl Bakım Yapabiliriz ?

Kişisel olarak dronlarınıza bakım yapabileceğiniz fazla bir şey yoktur. Her uçuş sonrası pervaneleri kontrol ediniz. Fazla tozlu ortamlarda uçurmamaya özen gösterin. Bataryalarınızı özenle kullanınız ve  ortalama ömrü 100 şarjdır. Her  uçuş öncesi doldurulması gerekmektedir. Eğer  özen gösterilmezse hem ömrü kısalır hem de daha sonra sorun çıkartabilir.

Drone Tamir Merkezinin Yeri Nerededir ?

Drone Tamir Merkezi İstanbul Perpa Ticaret merkezi içerisinde yer almaktadır.  DJI servisine gelen cihazlar  büyük bir özenle tamir edilmektedir. DJI Yetkili Servis ihtiyaçlarınız için firmamızı ziyaret edebilirisiniz.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.