fbpx

DJI Yetkili Servis Çözümleri Ve DJI Drone Servisi Hakkında

DJI Yetkili Servis Çözümleri Ve DJI Drone Servisi Hakkında
DJI markalı ürünler 2006 yılında Çin ‘de kurulmuştur ve dünyanın her bir köşesine ihraç etmektedir .Bilindiği üzere yabancı kökenli olan DJI yetkili servisi ülkemizde yoktur .Bu sebepten ötürü her hangi bir sorunda cihazını DJI göndermek hem zaman kaybına hem de daha fazla masrafa sebep olacaktır .Drone’nuzu almanız 3 -4 ay gibi uzun zamanlar  almaktadır .DJI Servisi olarak müşterilerimizin değerli zamanlarını göz önünde bulundurması tercih edilme sebebimizdir.

DJI Yetkili Servis Çözümleri

Pahalı ürünler olan DJI markalı drone’lar için yaşanan aksaklıkları ve hasarları ekonomik ve hızlı çözümler geliştirilmiştir.

DJI Gimbal Servis

DJI INSPİRE 1, DJI INSPİRE 2 , DJI PHANTOM 3 , DJI PHANTOM 4 DJI PHANTOM 3 PRO , DJI PHANTOM 3 ADVANCED , DJI PHANTOM 4 PRO , DJI PHANTOM 4 PRO + , DJI PHANTOM 5 , DJI MAVİC PRO , DJI SPARK , DJI MAViC AİR , DJI TELLO gibi tüm drone’ların en çok hasar gördüğü parçalarından biri gimbal’dir. DJI teknik servisinde de en sık yapılan tamirlerden biridir. Drone’nun en önemli ve pahalı parçası olduğu için  ,gimbal tamiri hassas bir süreçtir. Drone yetkili servisi gimbal değişimi yerine arızalı olan gimbali tamir etme yöntemine giden nadir firmalardandır.

DJI Ürünlerinde Rastlanan Gimbal Arızaları

– Gimbal ( Kamera ) Ana kart Hasarları , – Gimbal ( Kamera ) Hasarları , – Gimbal ( Kamera ) Dirsek Kırılmaları , – Gimbal ( Kamera ) Pich Kol Hasarları , – Gimbal ( Kamera ) Roll Hasarları , – Gimbal ( Kamera ) Yaw Hasarları , – Gimbal (Kamera ) Sıvı Teması ,
DJI Anakart Tamir Servisi
Drone’ların anakartı üzerinde oluşan çeşitli arızaların tamiri uzmanlık gerektirmekte ve yapım aşaması da uzundur. Elektrik-Elektronik bilgisi olmayan insanların yapabileceği türden basit bir işlem değildir.Drone dünyası olarak karşılaştığımız en sık sorunlardan biri de ‘ESC STATUS EROR’ arızasıdır.
Peki ESC STATUS ERROR Arıza Nedenleri Nelerdir ?
1.Anakart üzerinde oluşan mosfet arızası 2.ESC ve drv entegrelerinin birbirinden uyumsuz çalışması 3.Pervane koruyucularını takıp çıkarıldığı zaman motorun uzun vida ile delinmesi 4.Kontrolcü ile anakart arasında sinyal bozuklukları 5.Motorun çalışır durumda iken aniden durdurulması 6.Cihanınızın sert iniş yapması ile ana kart da hasar oluşması 7.Anakart üzerinde bulunan kondansatörün arızalanması 8.Kontrolcü güncelleme esnasında kalıcı arıza oluşturması Drone dünyası olarak AR-Ge çalışmalarımız ve Teknik Servis birimimiz ile değerli müşterilerimizin ve kullanıcılarımızın tüm sorunlarını yanıtlamak ve aklınızdaki tüm sorunlarınıza kalıcı çözümler üretmek amacıyla yanındayız. DJI yetkili servis her türlü GİMBAL arızaları ve ESC STATUS ERROR hatası ve arızaları en kısa zamanda gidermektedir. Bizimle iletişime geçerek  Drone teknik servis  ve Drone Servisi  hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Not : Firmamız özel servis olup DJI markalı tüm ürünlerin tamir ve onarımını yapmaktadır.
Related Posts
11 Comments
Avatar
Mehmet Özgen

Merhaba. Mavic air kullanıyorum. bir süredir her açtığımda 1. bataryanın yarısına kadar kumandada sesli uyarı veriyor. ve stabil durmuyor yana ve geriye doğru hareket ediyor

dronetamiri
dronetamiri

Merhaba öncelikle ürünün denenmesinde fayda var. Fakat bu tarz sorunlar genel olarak kumanda kalibrasyonu yaptıktan sonra düzeliyor. Kumanda kalibrasyonu yapmanızı öneririz. Eğer sonuç alamaz iseniz profosyonel bir servisten destek alabilirsiniz.

Avatar
selim

merhaba ,

ürünü güncellerken bittiğini sanıp bataryayı çıkardım daha sonra açtığımda yüksek sesle B B B yaptı ve halen o şekilde devam ediyor nasıl çözebilirim.

dronetamiri
dronetamiri

Merhaba ürün ya bir sonraki sürüme çekilmeli yada en alt sürüme çekilmeli fakat bazen ikisinide kabul etmeyip otopilot un değişmesi gerekebiliyor. Umarım böyle birşey ile karşılaşmassınız.

Avatar
Berkay Onurer Akkaya

Merhaba mavic mini ile de ilgileniyor musunuz? Droneumda bir problem var da.

dronetamiri
dronetamiri

Berkay bey ; Mavic mini dronların tamir ve servis hizmetlerini veriyoruz.

Avatar
Uğurcan

Merhaba mavic air suya düştü çalışmıyor fiyatı ortalama ne tutar

dronetamiri
dronetamiri

Merhaba Uğurcan Bey ;
Sıvı Teması durumunda öncelikle yapmanız gerekenler.Cihaz tuzlu suya düştüyse; cihaz sudan çıkardıktan sonra pilin çıkarılması ve kurutulmadan cihazın tuzsuz su dolu bir kaba koyulması gerekiyor. Birkaç saat suda bekletip sonra iyice yıkamalısınız tuzdan arındırması için. Bu adımı yapmadıysanız bile kurtulma ihtimali var. Bu adımdan sonra ve cihazı doğal kurumaya bırakmalısınız. Kesinlikle bataryasını takmayınız çalıştırmayınız.Cihazı bize ulaştırın. Bu işin elektronikçisiyiz bir inceleyelim kurtarma şansımızı deneyelim.

Avatar
Ali Altunışık

Merhabalar dji mavic mini kullanıyorum tatlı suyun içine düştü ve Gumball stuck uyarısı veriyor gimbal titreyip saçma sapan hareketler yapıyor. Bu sorun garanti kapsamında mıdır acaba. Cevap verirseniz çok sevinirim.

dronetamiri
dronetamiri

Merhaba,

maalesef garanti kapsamından çıkıyor. Dilerseniz whatsapp iletişim numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Ürünü bize gönderdiğiniz taktirde inceleyip dönüş sağlayabiliriz.

Avatar
Bilal

Merhabalar,
Phantom 4 cihazımız kalibre edilmiyor. Disconnected hatası veriyor. Uygulamayı cache silerek yeniden yükledik. Farklı usb ve farklı android&ios telefon ile denedik. Ve cihaz belli bi mesafeden sonra kendini korumaya alıyor, daha ileriye gitmiyor. Herhangi bi mesafe ayarı yapmadığımız halde. Nasıl yardımcı olabilirsiniz acaba?

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.