fbpx

DJI Mavic Air Cihazının Sökülme Aşamaları Nelerdir ?

DJI Mavic Air Cihazının Sökülme Aşamaları Nelerdir ?
DJI Mavic Air modeli DJI ’nin en çok satan modellerinden Mavic Pro’yu takip ediyor. Süper kompakt bir yapıya  sahip. DJI ’nın üretmiş olduğu mühendislik harikası bu yeni drone’nun vücut yapısında neler olduğunu inceleyelim. DJI Mavic Air Cihazının Sökülme Aşamaları Nelerdir ? diye merak ediyorsanız sırasıyla anlatalım.Cihazı sökmeye başlarken gimbalin sağında ve solunda bulunan üzeri mühürlü iki vida ile başlıyoruz. DJI  Mavic Air Servis cihazını sökme işleminin adımlarını Bu vidaları söktükten sonra üst beyaz kapağı yavaşça çıkarıyoruz. Yalnız burada çok dikkat etmeniz gerekiyor çift taraflı bant çok sağlam olduğu için plastik kapağı kırmamalıyız ve daha sonra plastik kapağın altında çıkan videoları söktükten sonra arka kısımda hilal şeklinde olan metalik renkteki çemberi bir plastik tornavida yardımıyla sökerek altındaki vidalara ulaşabilirsiniz. Burada karşınıza 4 adet vida çıkmaktadır ve bu vidaları söktükten sonra en üst kapağı tamamen kaldırabilirsiniz. Resimdeki adımları izleyerek geri kalan kalan kısımları da rahatlıkla sökebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin. Gps sistemi arka kolların gövdeye ulaştığı kısımdan yukarıya doğru yerleştirilmiş olup 3 küçük vidayla tutturulmuştur. Karşınıza şimdi anakart çıkmaktadır. Gps i sökerken hemen altındaki sokete dikkat etmeniz gerekiyor. Tüm vidalar sökülüp  konnektörler çıkarıldıktan sonra Esc kartına ulaşmak için anakartı çıkarmanız gerekmektedir. Anakartın alt kısmında bulunan ,SD kart yuvası ve usb bağlantı noktasının altında olan kauçuk sönümleyiciler ile tutulmuş olan küçük bir modül vardır. IMU’nun bulunmuş olduğu bölgedeki  arka çarpma sensörleri ve vizyon konumlandırma sisteminin üstünlüğünü görecegiz. Karşınıza çıkan teller motorları ve gösterge ışıkları içindir ve doğrudan ESC devre kartına lehimlenmiştir.

DJI Mavic Air Kamera (Gimbal) Çıkarılması

Gimbal yani kamerayı çıkarmak için önce engel algılayıcılarını kaldırmanız gerekmektedir. Kaldırma işlemini tanımladıktan sonra kamera birimini yukarıdan çekebilirsiniz. mavic air

DJI Mavic Servis firması olarak yaptığımız DJI Mavic Air Tamiri Ve DJI Mavic Air Servis Hizmetleri

DJI Mavic Air Sıvı Teması DJI Air Üst Kasa Değişimi DJI Mavic Air Alt Kasa Değişimi Drone Mavic Air Kamera Tamiri Drone Mavic Air Gimbal Tamiri Dji Mavic Air ESC Statüs Arızası Mavic Drone Ribon Kablo Değişimi Drone Mavic Sensör Tamiri Drone Mavic Air servis ile sağ, sol ayak darbe aldığı zaman sağ ve sol ayak tek başına değiştirilene biliniyor. Bunun için sizleri DJI Mavic Air Servis hizmetlerine getirmenizi öneririz. Her türlü drone kamera tamiri ve mavic servis imkanı sunmaktayız.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.