fbpx

Dronların Kullanım Alanları Ve Yeni Drone Modelleri

Dronların Kullanım Alanları Ve Yeni Drone Modelleri

ENERJİ

Elektrik dağıtım hatlarında , enerji üretim tesislerinde meydana gelen ekipman kontrolünde , petrol boru hatlarında ve doğalgaz denetlenmesin de, solar panel sistemlerinde yani güneş enerji santrallerinde oluşan her türlü ısı sorunlarında ve kırıklarında meydana gelen sorunlarda yani enerji hatlarında oluşan sorunlarda insan erişimin zor olduğu kısımlarda insansız hava aracı olarak kullanılmaktadır.

TARIM

Bilindiği gibi ekim öncesi süreç oldukça uzun bir süreçtir. Bu yüzden belirlenen alanlar üzerinde kesif uçuşları ile başlıyor. Biyoçeşitliliği ve engellemeleri belirtiyor. Haritacılık imkanı sağlayarak bitkilerin yerlerini ve türlerini belirliyor.Parçalanabilen tohumları (biyolojik olarak)araziye bırakmaya olanak sağlıyor. Busayede tarım arazisinde insansız hava aracı ile daha fazla dikim, bozulmuş orman ve tarım arazisinde düzenlemede yapmış olur.Tarım ürünlerinin sulanmasında ,gübrelenmesinde,zirai ilaçlamalarda ,ekinlerin şekillerinin gözlenmesinde ,ağaç dikiminde ve küresel değişikliği önlemek amacıyla kullanılmaktadır.

ASKERİ

Birçok ülkenin ordularında kullanılan dronelar mürettebatın korkusuz şekilde taaruz amaçlı kullanılmaktadır.

SAĞLIK VE İLK YARDIM

Bazen trafikten dolayı insanların ulaşım süreleri uzuyor bu gibi zamanlarda yani acil durumlarda ambulans drone’lar devreye giriyor ve hızlı bir şekilde ihtiyaç duyulan bölgede yardımda bulunmuş oluyor . Aşı ,ilaç, tahlil sonuçlarını,organ ulaştırma ve defibrilatör gibi medikal malzemeleri kısa sürede ihtiyaç duyulan bölgeye ulaştırıyor.

TRAFİK

Yol durumları ,trafik gözlemleme,alternatif trafik yolları ,hatalı araç kullanan sürücüleri, trafik kazalarında kısacası trafik kontrolünde kullanılmaktadır.

KONTROL VE GÖZETLEME

Su yolları ,kaçak hayvan avcılığında ,hayvanların sayımında ve vahşi yaşam alanlarını kontrol etmek için kullanılır.

HOBİ

Uçan kamerlar olarak eğlence ve hobi amaçlı kullanılmaktadır.

MEDYA VE SİNEMA SEKTÖRÜ

Çekimi zor sahnelerde görüntülenmek istenen karelerde ve profesyonel kamera ekipmanlarının taşımasında kullanılır.

SPOR

Sörf yaparken yaptığınız sporu kaydetmenizde, su altında keyifli dakikalarınızı kayıt altına almak ve ekstrem spor tutkunları için kullanılır.

KARGO

Hızlı bir şekilde kargonuzu ulaştırmak için kullanılır.
PAZARLAMA
Restoranlar , kafeler ,oteller ,emlak  firmaları çok bütçesi olmayan şirketler ve ev tanıtım videolarını çekmek ve müşterilerine  sunmak için kullanılır.
YARIŞ
Formula  ve World Drone Prix gibi yarışmalarda kullanılır.
Çok kısa zamanda karşımıza çıkacak yeni drone alanları
Uzay inceleme araçlarında  , Gezegen bilimlerini incelemede , İnsan güvenliğinde , Çiçek döllemede Aksiyon sporları fotoğrafçılığı gibi alanlarda karşıma çıkacaktır.
Drone kullanım alanlarından ilginç olan kullanım alanları
  •   Yüzme bilmeyenler için sahil güvenlik can simidi olarak kullanılıyor.
  •   Hapishanelere uyuşturucu taşıma amacıyla kullanılıyor.
  •   Yasak bölgelere araç-gereç temin edilme amacıyla  amacıyla kullanılıyor.
  •    Cep telefonu kullanarak yasak maddeleri taşıyor.
  •  Pizza siparişi için kullanılıyor
Drone dünyası DJI markalı ürünlerin servisini ve bakımı detaylı olarak yapılmaktadır .Her türlü DJI drone servis hizmetleri ve DJI Drone Tamiri için sizleri firmamıza bekleriz.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.