fbpx

DRONE UÇURMAK İÇİN EN İYİ 15 İPUCU

DRONE UÇURMAK İÇİN EN İYİ 15 İPUCU
Drone uçurmak, İnşaatta drone kullanımı artıyor. Anket haritalamadan iş izlemeye kadar birçok uygulamada kullanılabilirler. İnşaat şirketleri bu teknolojiyi uygulamaya karar verirken, bir drone’un nasıl kullanılacağını bulmak zaman alıyor. Güvenlik önlemleri ile birlikte nasıl kullanılacağını öğrenmek her şeyden önce gelir.

İŞTE YETKİN BİR DRONE OPERATÖRÜ OLMAYA YARDIMCI OLACAK BAZI İHA İPUÇLARI VE GÜVENLİK İPUÇLARI.

1- Türkiye’de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün İHA Talimatına göre 500 gr altı insansız hava araçları için kayıt ve ehliyet zorunluluğu bulunmuyor.
2- Drone kılavuzunuzu dikkatlice okuyun. Her drone benzersizdir ve onu öğrenmenin en iyi yolu kılavuzu okumaktır.
3- Kontrolleri öğrenin. Kontrollerde ustalaşmak, drone pilotluğu ile erken başarının anahtarıdır.
4- Pratik yapın, pratik yapın, pratik yapın. Bir drone ile iyi olmak pratik gerektirir. Drone’nuzun her bir düğmesinin ve işlevinin ne yaptığını öğrenin ve bunları birlikte ve kombinasyon halinde kullanma alıştırması yapın.
5- Uçmadan önce drone’nuzu kontrol edin. Tıpkı gerçek bir pilot gibi, uçuş öncesi kontrol listesini gözden geçirin.
6- Drone’nuzu görünürde tutun. Drone uçuşunun altın kuralı, drone’unuzu görünürde tutmaktır. Görsel teması koruyarak, potansiyel engelleri veya tehlikeleri daha iyi görebileceksiniz ve yanlışlıkla menzil dışına çıkmayı zorlaştıracaksınız.
7- Uçarken dikkat edin. İnsanların drone’larını düşürmelerinin en yaygın yolu, uçarken dikkatlerinin dağılmasıdır.
8- Küresel konumlandırma sistemi (GPS) olmadan uçma alıştırması yapın. Yeni drone kullanıcıları, GPS teknolojisinin yardımı olmadan dronelarını uçurma alıştırması yapmalıdır.
9- Kendinizi yaşadığınız yerdeki drone yasaları konusunda eğitin ve onların değişmesine hazırlanın. 30’dan fazla eyalet ve Columbia Bölgesi, drone yasalarına sahiptir. FAA, dronlar üzerinde nihai yetkiye sahip olsa da, eyaletinizdeki yasalara danışmak akıllıca olur.
10- Drone’nuzu kalabalık ortak alanlara götürmeyin. Ulusal Park Servisi’nin bir drone yasağı var, bu nedenle milli parklar ve anıtlar yasak. Drone’lar ayrıca büyük halka açık etkinliklerde yasaklanmıştır.
11- Drone’nuzun bir kuşla çarpışmasını önleyin. Hayvanlar insanlardan farklı frekansları duyar. Kuşlar sonar kullanarak iletişim kurduklarından, drone’nuzun görsel konumlandırma sistemi, diğer karasal kuşlar tarafından kendi bölgelerinde hareket ettiğinin bir işareti olarak yorumlanabilir.
12- Rüzgarda uçarken dikkatli olun. Rüzgarlı günler uçmak için en zor koşullardan bazılarıdır ve istikrar veya doğrulukla uçmayı zorlaştırır.
13- Çekim için kalkıştan önce çekimlerinizi planlayın. Gökyüzüne girmeden önce rotanızı ve çekimlerinizi planladığınızdan emin olun. Yaya olarak çekeceğiniz alanı araştırın ve ortama, kendi yeteneklerinize ve ekipmanınıza göre bir sahne planlayın.
14- Yedekleri elinizin altında bulundurun. Yedek parçaları elinizde bulundurun, böylece sahada onarımlar yapabilir ve planladığınız faaliyetlere devam edebilirsiniz.
15- Manuel moda çok hızlı geçmeyin. Manuel mod, uzman el ilanları içindir. Manuel moddayken, uçmayı kolaylaştıran sistemler, ihtiyacınız olan ekstra dengeyi sağlamayacaktır.

İŞTE AYRICA DİKKATE ALINMASI GEREKEN BAZI QUADCOPTER GÜVENLİK ÖNLEMLERİ:

  • Bir şeye çarpmak üzereyseniz, gaz kelebeğini sıfıra çevirin, böylece quadcopter’inizi yok etmeyin veya birini yaralamayın.
  • Pervaneler hareket halindeyken parmaklarınızı pervanelerden uzak tutun.
  • Üzerinde herhangi bir çalışma yapmadan önce dörtlü pili çıkarın ve çıkarın.
  • İç mekanda uçmayı yeni öğrenen biriyseniz, quadcopter’ı bağlayın veya bir kafesle çevreleyin.
  • Bu drone ipuçlarını akılda tutarak, kısa sürede yetkin bir operatör olacaksınız.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.