fbpx

Gökyüzünün Yeni Hakimi DJI Avata

Gökyüzünün Yeni Hakimi DJI Avata

Avata İle Gökyüzü Sizin Oyun Alanınız Olsun
DJI Avata’yı gözlüğü ve hareket kontrol cihazı ile kullandığınız an, uçmak sizin için basit bir oyuna dönüşüyor. Rakibi olmayan bir güvenlik sistemi ile kolay kontrol edilebilmesinden dolayı yapmanız gerek tek şey uçmanın heyecanını yaşamak. Kendi hayalinizdeki tarzı kucaklayın ve etrafınızdaki dünyayı Avata ile yakalayın.
Bazılarımız Uçmak İçin Doğdu.

DJI Avata

SAĞLAMLIĞIN HIZ İLE BULUŞTUĞU TEK ALAN
Minimalist ve hafifliği ile ön plana çıkan DJI Avata, dar alanlardaki başarısı ile rakiplerinin her zaman bir adım önünde. Tasarımı ile size cesaret ve güç veren Avata’dan korkmanıza gerek yok. Cihaza bağlı olarak gelen yerleşik pervane koruması sayesinde olası kazalarda Avata, kendini geri sektirebilmesinden dolayı havada kalmaya devam edebiliyor, bu sayede uçuşunuz bölünmeden eğlencenize devam edebilirsiniz.

DJI Goggles 2: Pilot Koltuğuna Geçin

DJI Goggles 2 sayesinde üst düzey premium derecedeki konfor ve rahatlığın etkisiyle uçuşunuza ekstra zevk katın. DJI Avata, DJI FPV Goggles V2‘yi de destekler.DJI Goggles 2, kompakt ve taşınması oldukça kolay bir gözlüktür. Katlanabilir anteni ve rahat tasarımı sayesinde, gözlüklerinizi saklamayı, giymeyi ve uzun süreli kullanımlar için konforlu olmasından dolayı size bir yük bindirmemesi sayesinde rakiplerine göre her zaman bir adım öndedir. Hızlı şarj olması ile birlikte her zaman sürükleyici uçuşa hazır olabilirsiniz.


DJI Motion Controller: Uçarken Hissedin

DJI Motion Controller ile kontrol sizin elinizde. Controller tetiğini sıkın ve ileri doğru sürgüleyin ya da bileğinizin dönüşüyle kontrol cihazını bir köşeye doğru çevirin. Kontrolcünün kullanımı yapısından dolayı oldukça basittir, bununla birlikte bu kontrolcü ile uçmak size bambaşka bir deneyim sağlamakta.

FPV Görsellerinde Bir Atılım

1/1.7 inç CMOS sensörle donatılmış bir şekilde karşınıza çıkan DJI Avata, f/2.8 diyafram açıklığına sahip 4K ultra geniş açılı videolar çekmenize olanak sağlar. Yüksek kaliteli görüntüleme performansıyla birlikte sizlere sunulan DJI Avata, görüntülerinizi izleyecek insanları oldukları yerlerde sabitleyecek olağanüstü görseller sunar.

1080p Micro-OLED Ekranlar

DJI Avata ve Goggles 2 ile birlikte yaptığınız her uçuşu iliklerinize kadar hissedin. İki HD Micro-OLED ekran ile gelerek, çarpıcı netlik ve 100 Hz’e kadar yenileme hızı sunar. Gözlükler, gözlerinizin önünde kusursuz bir tam ekran canlı yayın sunarak, sınırsız bir potansiyele sahip sürükleyici bir dünya yaratır.

Diyoptri Ayarı

DJI Goggles 2, optimize edilmiş görüntüleme ve konfor için +2.0 D ile -8.0 D arasında diyoptri ayarı sunar. Diyopteri yerine sabitlemek içinse ayar düğmesini kilitlemeniz yeterli, bu sayede kullanım veya saklama esnalarında yanlışlıkla dokunmaları engellemiş olursunuz.

155° Süper Geniş FOV

Piyasada bulunan çoğu kameralı drone, en iyi ihtimalle 84° FOV sunar. DJI Avata ise burada rakiplerine fark atarak süper geniş 155° FOV’u ile işleri yeni bir boyuta taşımış oluyor. Bu genişletilmiş perspektif sayesinde, sanki kendi gözümüzle ile çekmiş gibi bir hissiyat vermektedir. Bunun sayesinde etkileyici ve aşırı sürükleyici görseller yaratabilirsiniz.

Pürüzsüz Çekim

RockSteady 2.0 ve HorizonSteady sistemleri sayesinde Avata ile dalışlarınızda ve zıplayışlarınızda çekimlerinizi sabit tutun. Bu tarz amiral gemisi teknolojileri, kameranın çekim esnasında oluşturduğu sarsıntıları azaltarak, pürüzsüz ultra HD video sağlar. Bu tarz sinematik olanaklar ise sizin için bambaşka dünyaların kapılarını açar.

Uzağa Uçmaktan Korkmayın

DJI Avata, cesur olmanız için üretilmiştir. Dayanıklı çerçevesi sayesinde, hasar riskini ciddi derecede azaltarak uçuşlarınızdaki korkuyu bitirmektedir. Yeni kanallı aerodinamik tasarım ile güç verimliliğini optimize ederek 18 dakikaya kadar akıcı bir uçuş deneyimi sağlar.

Başkalarının Uçamayacağı Yere Uçun

Ağaç dalları arasında, köprülerin altından, koridorlardan geçerken ve daha önce kimsenin erişemediği yerlerde rahat ve benzersiz çekimler yapabilirsiniz.

Kaplumbağa Modu

Avata sırtüstü düştüğünü varsayarsak, birkaç basit dokunuşuz ile birlikte cihazı ellemeden düzeltebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Kaplumbağa modunu etkinleştirmeniz, ondan sonra tekrar harekete geçin ve benzersiz görüntüler çıkarmaya devam edin.

Aşağı Engel Algılama Sistemi

Dahili pervane korumasına ek olarak Avata, daha da fazla güvenlik için aşağı doğru binoküler görüş ve ToF kızılötesi algılama özelliğine sahiptir. Bu sensörler aşağıdaki engelleri algılar ve Avata’nın alçak irtifa veya iç mekân uçuşu gerçekleştirmesini sağlar.

Güvenliği Eğlence İle Birleştirin

Uçuşlarda kaygılanma yaşamdan Avata deneyiminin tadını çıkarın. RTH desteği sayesinde, pil zayıfladığında veya sinyal düştüğünde ek koruma elde ederek uçuşlarınız güvenli hale gelir.

Alçak Uçuş Zevki

Avata’nın alçak irtifa uçuşları yaparak deneyimleriniz yeni bir boyuta taşıyın, zemine yakın yerlerde korkusuzca güvenle süzülebilirsiniz. Bunu, süper geniş FOV ile birleştiğiniz takdirde heyecan verici ve türünün tek örneği olan bir deneyimi yaşarsınız.

Ani Durun ve Havada Süzülmeye Devam Edin

Ani durma gerektiren bir durumla karşılaşırsanız Acil Durum Freni düğmesine dokunmanız yeterli. Avata, olası kaza riskleriniz azaltarak yerinde duracaktır.

Hareketlerinde Ustalaş

DJI Avata, birbirinden uzaktan kumandalara ile uyumludur. Bu sayede farklı olasılıkların kilidini açan birden fazla deneyimi yaşayabilirsiniz. Uçuş simülatörü, becerilerinizi geliştirmeniz harika bir yol. Bunun yanında zenginleştirilmiş görsel efektler ile yeni fırsatlar sunarak farklı kontrol modlarımız ile yeni uçuş tarzlarınızı keşfedebilirsiniz.

SATIN ALMAK İSTİYORSANIZ BU YAZIYA TIKLAMANIZ YETERLİ

Notlar:

 • Lütfen uçmadan önce yerel yasa ve yönetmelikleri kontrol edin ve bunlara kesinlikle uyun.
  ** İç mekanlarda uçarken, yetersiz aydınlatma, GPS sinyali olmaması veya yeterli yer olmaması nedeniyle bazı özellikler sınırlı olabilir.
  *** Kontrollü bir ortamda standart bir üretim modeli DJI Avata ile test edilmiştir. Gerçek deneyim, ortama, kullanıma ve bellenim sürümüne bağlı olarak değişebilir.
 1. DJI Avata, DJI Goggles 2, DJI FPV Remote Controller 2 ve DJI FPV Goggles V2 ile uyumludur.
 2. Giyme ve izleme deneyimi kişiden kişiye değişebilir.
 3. Ekran yenileme hızı, video aktarım kare hızıyla değişir. Mevcut video aktarım kare hızına uyum sağlamak için 100 Hz ile 60 Hz arasında geçiş yapabilir.
 4. DJI Goggles 2, astigmat düzeltmesini desteklemez. Özel görme gereksinimleriniz varsa, lütfen kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 5. İzleme deneyimi değişebilir.
 6. 4K/60fps videolar 4:3 en boy oranını desteklemez ve yalnızca 16:9 en boy oranını destekler.
 7. 155° FOV yalnızca en boy oranı 4:3 olduğunda ve video kayıt özelliği 2,7K@50/60fps veya 1080p@50fps/60fps olduğunda kullanılabilir; en boy oranı 16:9’dur ve video kayıt özelliği 4K@50/60fps, 2.7K@50/60fps veya 1080p@50/60fps’dir.
 8. HorizonSteady, yalnızca 16:9 en boy oranı ve 4K@50/60fps, 2.7K@50/60fps veya 1080p@50/60fps video kayıt özelliği olan Normal mod FOV’da kullanılabilir. Video kayıt özelliği 2,7K@100/120fps veya 1080p@100/120fps olduğunda RockSteady kullanılamaz.
 9. DJI Avata, DJI FPV Remote Controller 2 veya DJI Motion Controller ile N Modu veya S Modunda kullanıldığında yalnızca aşağı doğru engel algılamayı destekler.
 10. DJI Avata, yerden en az 0,25 metrelik bir mesafeyi korumalıdır.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.