DJI Mavic Pro Drone Ve DJI Mavic Air Dronun Karşılaştırması

DJI Mavic Pro Drone Ve DJI Mavic Air Dronun Karşılaştırması

DJI Mavic Pro

DJI Mavic Pro tasarım olarak en iyi dronlar arasındadır. Sağlam yapıya sahip kolay taşınabilir ve şık bir tasarımdır. DJI Mavic Pro’ nun performansı daha iyidir. Tek renk seçeneği vardır. Pervane yapısı ise daha büyüktür. DJI Mavic Pro ‘nun hızı sport modunda 65 kph’dır. Mavic Pro drone 23 dakika uçuş süresine sahiptir. Drone Mavic Pro renkler daha gerçekçi şekilde gözükmektedir. Drone Mavic Pro kamera ayarlarında düşük ışıkta bile  üstün performans sergilemektedir. JPEG görüntüleri standarttır. Kumanda yapısında ekran bulunuyor. Drone Mavic Pro menzil, aktarım hızı ,akıcılık ve donma az yaşandığı için daha performanslı ve daha güvenli. DJI Drone Mavic Pro kablosuz olarak gözlük bağlanmaktadır. DJI Mavic Pro da gecikme 130 ms olarak ölçülmüştür. Ağırlığı 734 g olduğu mevzuata tabidir.

DJI Mavic Air

Tasarım yapısı DJI Mavic Prodan oldukça farklıdır.DJI Mavic Air çok robotik ve bloklu bir yapıya sahiptir. Gimbal yapısı daha sağlam ve kompakt bir yapıdır. DJI Mavic Pro dronenun üst kabuk renkleri farklıdır. Pervane yapısı daha küçüktür. DJI Mavic Air hızı 68 kph’dır. DJI Mavic Proya göre daha hızlıdır. Drone Mavic Air 18 dakika uçuş süresine sahiptir. Drone Mavic Air da renkler daha kesin net görünmektedir ama drone mavic proya göre çok büyük bir farklılık da yoktur. JPEG görüntüleri standart Drone Mavic Air anlık telemetri değerlerini görebilmeniz için kumanda da bir ekran bulunmamaktadır. DJI Mavic Air drone modelinde akıcılık ve kalite yoktur. DJI Mavic Air gözlük kablolu şekilde bağlantıya olanak sağlamaktadır. DJI Mavic Air gecikme değeri 170 ms olarak ölçülmüştür.Ağırlığı 430 g olduğu için mevzuta tabi değildir.  
DJI Mavic Pro DJI Mavic Air
Battery Capacity (Akü Kapasitesi) 3830 mah 2375 mah
Video Transmission (Video Aktarımı)   Ocusunc Wi-Fi
Slow-Mo 120 fps (Ağır Çekim) 720 p 1080 p
Video 4 K 4 K
Flight Time (Uçuş Zamanı)   27 min 21 min
Rc Range (Rc Aralığı) 7 Km(4.3 mil) 4 Km(2.4 mil)
Storage (Depolama) SD SD+Internal 8 GB
Aititude Sonar Infrared
Photo 12 Mp 12 Mp
Max Bitrate (Azami bit hızı) 60 mbps 100 mbps
Max Speed (Maksimum Hız) 65 kph 68 kph
Weight (Ağırlık) 734 g 430 g
Size (Boyut) 335 mm 213 mm
Gimbal (Kamera) 3-Axis 3-Axis
Other Cool Things (Diğer Güzel Özellikler)   Mavic plantiunum quitar ve dosyaları dji gözlüğü ile bir ocuync kablosuz bağlantıda 30 dakika boyunca Apas küre panoraması,daha fazla el hareketi
Obstacle Avoidance Front Front&Rear
  DJI markalı cihazlarınızın bakım ve onarımını kısa sürede gerçekleştirmekteyiz.DJI mavic pro servis ve Mavic air servis hizmetlerimizden yararlanmanız mümkündür.
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

.